Strona główna/Aktualności/Zdrowie/Gabryś miał autoprzeszczep komórek macierzystych. (..)

Gabryś miał autoprzeszczep komórek macierzystych. Potrzebuje naszej pomocy

16.01.2024 Zdrowie

Pamiętacie Gabrysia Kulskiego z Gotartowic, u którego dokładnie rok temu zdiagnozowano chłoniaka? Chłopiec dzielnie walczy z chorobą! Właśnie wykonano mu autoprzeszczep komórek macierzystych. Gabryś potrzebuje naszego wsparcia!

Gabriel Kulski zachorował rok temu. Zdj. prywatne

Gabriel Kulski zachorował na początku grudnia 2022 r. Początkowo był leczony na zapalenie gardła, jednak w styczniu 2023 r. został skierowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie postawiono diagnozę: Chłoniak Hodgkina IV stopnia.

Gabryś rozpoczął leczenie chemioterapią na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Dziecięcej.

Marzeniem chłopca jest powrót do domu na stałe i rozegranie meczu z kolegami.

Od diagnozy minął dopiero rok, a za Gabrysiem jest już 13 cykli chemioterapii, w tym immunoterapia z lekami celowanymi, 5 badań PET i Tomografii Komputerowej, RTG, kilka badań USG i KTG, biopsja, trepanobiopsja, zabiegi chirurgiczne takie jak założenie centralnego wejścia typu vascu port następnie jego zmiana na Broviac.

W związku z chorobą chłopiec odwiedził z rodziną takie miejsca jak Katowice, Chorzów, Gliwice i Wrocław.

Gabryś jest po pobraniu komórek macierzystych i świeżo po autoprzeszczepie, a przed nim jeszcze protonoterapia w Krakowie. Wszystko to w rok leczenia onkologicznego.

Rodzinę Gabrysia czeka wiele wydatków związanych z leczeniem.

Gabriela i jego rodzinę czeka wiele związanych z nim wydatków m.in. kupno leków, dojazdy do placówek medycznych, zapewnienie opieki specjalistów.

- Chłopak od urodzenia jest wojownikiem, nigdy się nie poddaje w obliczu trudności, już będąc noworodkiem musiał walczyć o swoje życie. Gabryś uwielbia grać w piłkę nożną, a jego marzeniem jest wrócić na stałe do domu i rozegrać mecz z przyjaciółmi - mówi mama chłopca.

Zwracamy się do Państwa o wsparcie chłopca w powrocie do zdrowia przez wpłaty darowizn na jego indywidualne subkonto oraz przekazywanie mu 1,5% podatku.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8
ING Bank Śląski nr konta:
50 1050 0099 6781 1000 1000 1240

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL50 1050 0099 6781 1000 1000 1240
BIC (SWIFT): INGBPLPW

1,5% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Gabriel Kulski“

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry