Strona główna/Aktualności/Zdrowie/Festyn na 138 urodziny szpitala psychiatrycznego w Rybniku

Festyn na 138 urodziny szpitala psychiatrycznego w Rybniku

06.06.2024 Zdrowie

Dziś, 6 czerwca, w cieniu buku Viktoria pacjenci i personel Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku bawili się na dorocznym festynie z okazji 138 rocznicy działalności placówki.

Festyn z okazji 138 rocznicy działalności szpitala w Rybniku. Zdj. A.Król

Dziś, 6 czerwca, w cieniu buku Viktoria pacjenci i personel Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku bawili się na dorocznym festynie z okazji 138 rocznicy działalności placówki.

- Kiedy otworzyłem skrzynkę pocztową i wyciągnąłem list ze szpitala, zdumiałem się, bo było to zaproszenie z okazji 138 rocznicy funkcjonowania placówki. Zaraz wziąłem okulary, bo kto świętuje 138 rocznicę? Ale kiedy założyłem okulary, okazało się, że się nie pomylili. Tam pisało „138” . I tak sobie pomyślałem: - no właśnie, dla człowieka zawsze jest dobry czas do świętowania. Bo świętowanie to czas takiego wspólnego zatrzymania się. To taki czas, kiedy wspólnie możemy odejść od obowiązków. Tutaj uśmiechnąłem się - pan doktor mówi, tyle dokumentów leży na biurku do załatwienia. Panie doktorze, nie tylko u pana doktora, u księdza dziekana też leżą, ale jak to mówią: „robota nie zając, nie ucieknie”. Życzę wszystkim aby ten czas, tego pikniku był właśnie takim czasem nabrania sił dla pracowników, personelu, wszystkich podopiecznych abyśmy przez ten czas kiedy zagra muzyka, kiedy będziemy jedli kiełbaski, dobre ciasto mogli odsapnąć a potem wrócić do swoich obowiązków. Życzę wszystkim dobrego jubileuszu a jak będzie okrągły 140 to też proszę pamiętać o osobie księdza dziekana - mówił ze swadą ksiądz Marek Noras, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Rybniku.

Radny miejski Łukasz Kłosek korzystając z okazji zachęcał do oddania głosu w konkursie na Drzewo Roku na buka Viktorię, w cieniu którego bawili się i odpoczywali dziś pacjenci szpitala. Zdj. A.Król
Dobrej zabawy życzył wcześniej także profesor Joachim Foltys, dyrektor Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku, dziękując za przygotowanie uroczystości personelowi a także stowarzyszeniu „Pod Wieżą”.

- Cieszymy się, że możemy co roku taki festyn organizować. Życzę dobrej atmosfery. Życzę bardzo dobrego czasu - mówił dyrektor.

- Jestem dumna z tego, jak się ten szpital się zmienia, jaka tu jest atmosfera, jacy tu są ludzie - mówiła obecna na festynie Grażyna Graś.

Zaś radny miejski Łukasz Kłosek korzystając z okazji zachęcał do oddania głosu w konkursie na Drzewo Roku na buka Viktorię, w cieniu którego bawili się i odpoczywali dziś pacjenci szpitala.

GŁOSUJ NA DRZEWO ROKU

Piknik z okazji 138 rocznicy szpitala psychiatrycznego w Rybniku

8 zdjęć

6 czerwca w cieniu buku Viktoria pacjenci i personel Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku bawili się na pikniku z okazji 138 rocznicy działalności placówki. 

 

Redaktor Naczelny
Aleksander Król
do góry