Strona główna/Aktualności/Zdrowie/Dzień otwarty w Ośrodku Jana Pawła II w Rybniku

Dzień otwarty w Ośrodku Jana Pawła II w Rybniku

28.09.2022 Zdrowie

Chcesz sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo? Potrzebujesz konsultacji z logopedą lub specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju? Przyjdź 1 października na Dzień Otwarty Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzieci im. św. Jana Pawła II w Rybniku. To wyjątkowa placówka, w której fizjoterapeuci, logopedzi i lekarze robią wszystko, by mali rybniczanie, dzięki wczesnej rehabilitacji, mogli dobrze funkcjonować w przyszłości.

Do dyspozycji będą 4 gabinety wczesnej interwencji dla maluszków, konsultacje z logopedą, zajęcia rehabilitacyjne - mówi Łukasz Galdja. Zdj. Aleksander Król
W Ośrodku Leczenia i Rehabilitacji Dzieci im. św. Jana Pawła II na Nowinach pomoc znajdują setki dzieci z Rybnika. Z małymi pacjentami pracuje ponad 20 osób - fizjoterapeuci, logopedzi, psycholodzy, pedagodzy i terapeuci zajęciowi.

To placówka, której zdaniem jest prowadzenie wielospecjalistycznej rehabilitacji: diagnozowania, wieloprofilowego leczenia, usprawniania ruchowego oraz terapii umysłowej dzieci i młodzieży, u których stwierdzono deficyty ruchowe i umysłowe.

Więcej o ośrodku czytaj: Dla dziecka każdy dzień ma znaczenie

O tym, jakie formy wsparcia oferuje Ośrodek, będzie można przekonać się w sobotę,
1 października, podczas Dnia Otwartego, planowanego w godzinach od 8.00 do 12.00. Placówka zaprasza na badania maluszków z zakresu tzw. wczesnej interwencji, ćwiczenia dla dzieci, zajęcia z logopedą. Nie zabraknie też innych atrakcji, takich jak malowanie buziek i animacje dla dzieci.

- Do Państwa dyspozycji będą 4 gabinety wczesnej interwencji dla maluszków, konsultacje z logopedą, zajęcia rehabilitacyjne dla starszych dzieci. Będzie też punkt informacyjny dotyczący naszego projektu, zgłoszonego do budżetu obywatelskiego, który ma na celu szeroko rozumianą pomoc w rehabilitacji niemowlaków i dzieci w najbardziej dla nich naglących potrzebach - mówi Łukasz Galdja, Dyrektor Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzieci im. św. Jana Pawła II w Rybniku.

Podczas Dnia Otwartego pracownicy Ośrodka podpowiedzą rodzicom, na co zwrócić uwagę, by szybko wychwycić i korygować ewentualne nieprawidłowości. Warto pamiętać, że uważność i szybka reakcja pozwalają nieraz uniknąć sytuacji, które - wykryte później - mogłyby wymagać poważniejszej rehabilitacji.

Opracowanie Redakcja

do góry