Strona główna/Aktualności/Ukraina/Дистанційне навчання стало (..)

Дистанційне навчання стало простішим але водночас кориснішим

13.11.2023 Ukraina

Для багатьох українських учнів, які вимушено перебувають за кордоном, початок кожного навчального року є моментом, коли вони і їх батьки постають перед вибором між дистанційним навчанням в Україні або очним навчанням в країні перебування. Відважні приймають виклик і намагаються поєднати обидві речі, що безумовно не належить до найлегших завдань.

Mykhailo SolovienkoДля того, щоб зменшити навчальне навантаження на дітей і водночас втримати їхній зв’язок з українською освітньою системою Міністерство Освіти і Науки України запровадило нову дистанційну модель навчання, яка передбачає вивчення тільки українознавчого компонента - української мови, української літератури, історії та географії, основи правознавства тощо.
Така модель є безумовно зручною для учнів старших класів, для яких перспектива здавання НМТ не є довгостроковою. В ситуації коли рівень польської мови та знання польської літератури ще не дозволяють на рівні з польськими ровесниками скласти польський випускний іспит, то одним з найкращих виходів залишається підготовка та здача українського іспиту дистанційно з подальшими можливостями вступу в ті ж польські або українські виші. Актуальною така модель є й для учнів молодшої та середньої школи, яким не доведеться наздоганяти українську освітню програму в майбутньому.

Для такого навчання вибрано 87 навчальних закладів з 23 областей. Таблиця з назвами закладів й контактними даними відповідальних осіб доступна на сайті МОН (доступна за адресою https://mon.gov.ua/storage/app/media/news/2023/10/13/Dystantsiyni-ZZSO-13.10.2023.pdf). 

Аби доєднатись до одного з таких класів потрібно зв’язатись з контактною особою з таблиці. Під час контакту також можна дізнатись більше про процедуру зарахування та навчання в таких класах.

Konsultant ukraiński
Mykhailo Solovienko
do góry