Sport

znaleziono wiadomości: 5
tag: szachy usuń
Jakub Grzegorzyca mistrzem Polski do lat 6. Sukces młodego szachisty z Rybnika
Jakub Grzegorzyca mistrzem Polski do lat 6. Sukces młodego szachisty z Rybnika
Sport

Jakub Grzegorzyca mistrzem Polski do lat 6. Sukces młodego szachisty z Rybnika

29 Maja 2026

Kolejny sukces 5-letniego Rybniczanina. Jakub Grzegorzyca, zawodnik Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku, zdobył tytuł mistrza Polski w szachach do lat 6. Tym samym poprawił wynik z ubiegłego roku, kiedy to jako czterolatek stanął na najniższym stopniu podium.

III Memoriał Jana Heliosza w Rybniku
III Memoriał Jana Heliosza w Rybniku
Sport

III Memoriał Jana Heliosza w Rybniku

12 Marca 2025

W sobotę 8 marca w sali klubu MKSz Rybnik został rozegrany turniej szachowy „III Memoriał Jana Heliosza” dla upamiętnienia nauczyciela szkoły I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku, oddanego wychowawcy młodego pokolenia, które zarażał grą szachową, przyczyniając się  do rozwoju rybnickich szachów.

XVI Memoriał Szachowy Alojzego Legutki
XVI Memoriał Szachowy Alojzego Legutki
Sport

XVI Memoriał Szachowy Alojzego Legutki

11 Czerwca 2024

W sobotę 8 czerwca odbył się turniej szachowy poświęcony pamięciAlojzego Legutki, zasłużonego dla miasta i obecnej szkoły ZST Rybnik, długoletniego kierownika Warsztatów Technikum Górniczego, wychowawcy młodego pokolenia górników oraz oddanego propagatora gry szachowej.

II Memoriał Jana Heliosza w Rybniku
II Memoriał Jana Heliosza w Rybniku
Sport

II Memoriał Jana Heliosza w Rybniku

20 Lutego 2024

17 lutego odbył się turniej szachowy II Memoriał Jana Heliosza, ku uczczeniu zasłużonego dla miasta Rybnika nauczyciela, działacza związku ZNP, propagatora sportu szachowego i wychowawcy młodego pokolenia szachistów, organizatora wielu prestiżowych turniejów szachowych, w tym Mistrzostw Polski Nauczycieli i Olimpiad szachowych.

XV Memoriał Alojzego Legutki w Rybniku
XV Memoriał Alojzego Legutki w Rybniku
Sport

XV Memoriał Alojzego Legutki w Rybniku

11 Grudnia 2023

W sobotę 9 grudnia dzięki współpracy Zarządu MKSz Rybnik z Dyrekcją ZST i ZSM-E zorganizowano turniej szachowy XV Memoriał Alojzego Legutki, zasłużonego dla miasta Rybnika, długoletniego kierownika Warsztatów ówczesnego TG, fachowca i wychowawcy młodego pokolenia, przyszłej kadry górniczej.