Strona główna/Aktualności/Sport/Żużlowcy zakończyli rundę zasadniczą

Żużlowcy zakończyli rundę zasadniczą

12.08.2023 Sport

W kiepskim stylu zakończyli zasadniczą część I-ligowych rozgrywek żużlowcy ROW-u Rybnik. W Zielonej Górze przegrali z niepokonanym w tym sezonie Falubazem aż 25:65! Tak wysoko nie przegrała tam w tym roku żadna drużyna.

Tak jak w pierwszym meczu obu drużyn, który na wiosnę odbył się w Rybniku, tak teraz w Zielonej Górze wysokie zwycięstwo odniósł zespół Falubazu. Zdj. Wacław Troszka

Rybnickie Rekiny zakończyły mecz w Zielonej Górze bez biegowe zwycięstwa i tylko z dwoma indywidualnymi zwycięstwami Patricka Hansena, więc przed pucharową rundą finałową wśród sympatyków ROW-u trudno o optymizm. Drużyna z Rybnika wypadła dzisiaj blado. Nawet po wygranych startach Matej Żagar czy Patryk Wojdyło łatwo tracili najlepsze miejsca. Najwięcej punktów dla ROW-u w meczu z Falubazem zdobył Duńczyk Patrick Hansen - 11 pkt. On jako jedyny zawodnik drużyny gości wygrał dzisiaj w Zielonej Górze wyścig, co stało się dopiero w biegu 13. Zwyciężył też i to w dobrym stylu w kończącym mecz wyścigu 15.
Niewiele byli dzisiaj w stanie zdziałać na zielonogórskim torze doświadczeni Matej Zagar i Brady Kurtz, a rezerwowy Jan Kvech, wypożyczony do ROW-u właśnie z Falubazu, w czterech swoich startach za każdym razem dojeżdżał do mety na trzecim miejscu.
Warto odnotować, że w biegu 14. w barwach ROW-u wystartowało dwóch rybnickich juniorów Kamil Winkler i Kacper Tkocz, a ten ostatni przez pierwsze pół okrążenia prowadził z jednym z liderów Falubazu - Przemkiem Pawlickim.
A zatem rybniczanie zakończyli rundę zasadniczą na miejscu czwartym, więc w pierwszej rundzie play-offów zmierzą się z zespołem, który zajmie miejsce trzecie. Kto to będzie okaże się już jutro, bo w niedzielę o godz. 14 swoje ostatnie mecze rozegrają drużyny z Bydgoszczy i Ostrowa Wlkp., które przed tymi ostatnimi spotkaniami, tak jak ROW, mają na swoim koncie po 18 pkt. Bydgoszczanie na wyjeździe zmierzą się z Orłem Łddź, zaś popularna Ostrovia na swoim torze zmierzy się z Wybrzeżem Gdańsk. Jednak niezależnie od tego z kim w pierwszej rundzie play-offów zmierzy się ROW Rybnik to pierwszy mecz odbędzie się w Rybniku (19 lub 20 sierpnia), a spotkanie rewanżowe nasi żużlowcy odjadą na torze rywali, co też nie napawa optymizmem.

Punkty dla ROW-u zdobyli: B. Kurtz - 2 (2,W,0,0); P. Wojdyło - 4 (0,1,2,1,0); M. Zagar - 2 (0,0,2,0); P. Hansen - 11 (2,2,1,3,3); K. Tkocz - 2 (1,0,0,1); K. Winkler - 0 (0,0,0,0); J. Kvech - 4+1 (1,1,1*,1).

do góry