Strona główna/Aktualności/Sport/Żużlowcy przegrali w Krośnie

Żużlowcy przegrali w Krośnie

03.07.2022 Sport

Trwa niestety seria porażek żużlowców ROW-u Rybnik. Dzisiaj, jak było do przewidzenia przegrali po raz drugi z WILKAMI krosno, tym razem na ich torze 39:51.

Trenerowi Antoniemu Skupieniowi zmartwień ostatnio nie brakuje. Jego drużyna po raz ostatni wygrała na początku maja. Zdj. Wacław Troszka  

Po pierwszym remisowym wyścigu, kolejne dwa gospodarze wygrali podwójnie. Tak się to zaczęło. Grzegorz Zengota w pierwszym swoim starcie minął linię mety jako ostatni, ale w kolejnych czterech nie dał się już wyprzedzić żadnemu z rywali i zdobył 11 pkt z bonusem, a Skutecznie jeździł też w Krośnie Krystian Pieszczek, który w sześciu startach zdobył 10 pkt z bonusem.

Niestety pozostała trójka seniorów Klindt, Wojdyło i Lyager uzbierała łącznie tylko 14 punktów. Rybniczanie wygrali indywidualnie 6 wyścigów, a drużynowo 4.
Sytuacja rybnickich „rekinów”, które osiadły na dnie I-ligowej tabeli dzisiaj jeszcze nie uległa zmianie, bo dopiero jutro START Gniezno, do którego ROW traci tylko 1 pkt meczowy, zmierzy się u siebie z WYBRZEŻEM Gdańsk. A w najbliższą niedzielę gdańszczanie przyjadą na mecz do Rybnika; początek o 16.30. Pierwszy meczu w Gdańsku ROW przegrał zdecydowanie 37:53, więc o punkt bonusowy łatwo nie będzie.
(WaT)

do góry