Strona główna/Aktualności/Sport/Żużlowcy o punkty, futsalistki o Puchar Polski

Żużlowcy o punkty, futsalistki o Puchar Polski

23.04.2023 Sport

Dzisiaj piękna sportowa niedziela. Setki rybniczan zażywają dzisiaj różnych form rekreacji, ale część naszych sportowców ma przed sobą kolejne ważne starty.

Po przegranym wysoko na swoim torze z Falubazem dzisiaj żużlowców ROW-u czeka trudny mecz z Polonią w Bydgoszczy

O 14 w Bydgoszczy trzeci mecz sezonu rozpoczną żużlowcy ROW-u Rybnik. Dwa pierwsze przegrali, a w Bydgoszczy o zdobycie choćby punktu za remis (w żużlu zdarza się bardzo rzadko) też będzie bardzo trudno. Skład w porównaniu do czwartkowego meczu z Falubazem ten sam, tyle, że konfiguracja par wygląda inaczej. Słoweniec Matej Zagar, z którego dotąd drużyna nie miała pożytku pojedzie w parze z Patrykiem Wojdyło, a Krystian Pieszcze stworzy parę z Australijczykiem Brady’m Kurtzem. Czecha Jana Kvecha ponownie zobaczymy z nr 8, czyli w roli rezerwowego.
Zagar jeździł w Polonii Bydgoszcz w ubiegłym roku, więc trener Antoni Skupień ma nadzieję, że zrobi dobry użytek ze znajomości tamtejszego toru. W Polonii zobaczymy m.in. Duńczyka Andreasa Lyagera, który w poprzednim sezonie był z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem ROW-u. Transmisja meczu na Canal+Sport5.

"Frelki" chcą zdobyć Puchar Polski

Po pierwszym meczu w Poznaniu poznanianki prowadzą 2:0, ale rybniczanki zamierzają odrobić straty i zdobyć puchar. Zdj. Wacław Troszka

Z kolei o godz. 17 w hali rybnickiego Ekonomika piłkarki ROW-u Rybnik zagrają o futsalowy Puchar Polski. W Poznaniu przegrały z AZS-em UAM 0:2, więc w meczu rewanżowym muszą przede wszystkim odrobić najpierw dwubramkową stratę z pierwszego meczu. W zespole popularnych „Frelek” zbraknie niestety z powodu kartek Marleny Jaszek. Jak informuje grająca trenerka TS ROW Magdalena Łuczak, kilka dziewcząt zmaga się też z drobnymi urazami. Dochodzą do tego trudy wczorajszego meczu na trawie, w którym rybniczanki pokonały w Kielcach miejscowy KSP aż 8:0.

Piłkarki TS ROW bardzo liczą dzisiaj na solidny doping rybnickich kibiców. Zdj. Wacław Troszka

Magdalena Łuczak, zapewnia jednak, że cała drużyna jest mocno zmotywowana i zrobi wszystko, by zdobyć Puchar Polski. „Frelki” bardzo liczą oczywiście na głośny doping swoich kibiców, zapraszamy więc na 17 do hali Ekonomika! Wstęp wolny!

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry