Strona główna/Aktualności/Sport/Żużlowcy ROW-u znów wygrali

Żużlowcy ROW-u znów wygrali

26.06.2023 Sport

W minioną niedzielę ROW-u Rybnik wygrał w Gdańsku z Wybrzeżem 50:40 i zdobył punkt bonusowy za wygranie dwumeczu. To był czwarty mecz rybnickich „Rekinów” w rundzie rewanżowej, czwarte ich zwycięstwo i czwarty zdobyty punkt bonusowy; praktycznie nic więcej nie mogli zwojować.

ROW pokonał Gdańsk na wyjeździe. Zdj. Jakub Król

Po serii czterech zwycięstw ROW zajmuje w tabeli I ligi drugie miejsce, tracąc do niepokonanego Falubazu Zielona Góra 7 pkt. Falubaz, który w niedzielę pokonał na wyjeździe Polonię Bydgoszcz (jeżdżącą bez kontuzjowanych: Lyagera i Jeleniewskiego), pozostaje głównym kandydatem do awansu, a już na pewno wystąpi w finałowym dwumeczu o awans do Ekstraligi.

Kibice rybnickich żużlowców mają nadzieję, że to ROW Rybnik będzie rywalem zielonogórzan w finale I-ligowych rozgrywek. W tym roku nie będzie niestety meczów barażowych, więc jedyną ścieżką awansu do elity jest wgranie I ligi.

Zespół ROW-u najwyraźniej się rozkręcił, bo 12 maja na swoim torze pokonał drużynę Wybrzeża tylko 46:43, a w rewanżu, na torze rywala wygrał różnicą 10 pkt.

W Gdańsku kiepsko spisał się rybnicki Australijczyk Brady Kurtz, ale solidnie punktowali pozostali seniorzy: Wojdyło, Zagar, Kwech i Patrick Hansen wygrali indywidualnie po dwa wyścigi, a ten ostatni, kapitan zespołu, tylko raz w 15. wyścigu dał się pokonać zawodnikowi gospodarzy. I tym razem nie najlepiej spisali się rybniccy juniorzy. Kacper Tkocz w biegu młodzieżowym wywalczył 2 pkt, potem zaliczył upadek, a w trzecim i ostatnim swoim starcie zainkasował 1 pkt z urzędu. Natomiast Paweł Trześniewski po upadku i wykluczeniu w pierwszym swoim starcie, dwóch kolejnych swoich wyścigów też nie ukończył.

Dla Wybrzeża najwięcej punktów - 11 w 5 startach zdobył Duńczyk Nicolai Klindt. Drugi gdański Duńczyk Michael Jepsen Jenssen zawalił mecz i w 4 startach zdobył tylko 4 pkt z bonusem. W Gdansku 8 biegów wygrali indywidualnie żużlowcy ROW-u, a 7 gospodarze.

Kolejny mecz ROW-u dopiero 8 lipca (godz. 16.30), wtedy na stadionie przy ul. Gliwickiej pojawi się Polonia Bydgoszcz. Na swoim torze 23 kwietnia Polonia wygrała z „Rekinami” 53:37, więc tym razem o punkt bonusowy na pewno nie będzie łatwo. Bydgoszczanie zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli. Mają o 2 pkt mniej od ROW-u, ale też o jeden mecz rozegrany mniej. Zanim przyjadą do Rybnika czeka ich jeszcze zaległy wyjazdowy mecz w Ostrowie Wlkp.

W Gdańsku punkty dla ROW-u zdobyli:

Brady Kurtz 5+1 (2,2,1*,0); Patryk Wojdyło 10+2 (3,1*,2,3,1*); Matej Zagar 11+2 (1*,2,2*,3,3); Patrick Hansen 12+2 (2*,3,3,2*,2); Paweł Trześniewski 0 (w,w,d); Kacper Tkocz 3 (2,u,1); Jan Kwech 9 (2,0,3,3,1).

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry