Strona główna/Aktualności/Sport/Żużlowcy ROW Rybnik już trenują

Żużlowcy ROW Rybnik już trenują

18.03.2023 Sport

Żużlowcy ROW-u Rybnik, a przynajmniej większość z nich rozpoczęła w tym tygodniu treningi na torze. Wczoraj, w piątek na stadionie przy Gliwickiej poza rybnickimi juniorami trenowali nasi obcokrajowcy, czyli Australijczyk Brady Kurtz, Czech Jan Kvech i Duńczyk Patrick Hansen.

W tym tygodniu żużlowcy ROW-u Rybnik po zimowej przerwie wyjechali na tor. Zdj. Wacław Troszka
Cała trójka, jeszcze w ubiegłym sezonie zdobywała punkty dla innych drużyn. Ale wczoraj w Rybniku trenowali też zawodnicy innych klubów m.in. aktualny mistrz świata juniorów Mateusz Cierniak z drużyny mistrzów Polski Motoru Lublin i doświadczony Szwed Peter Ljung.
Kibice, którzy obserwowali wczorajszy trening mogli też zobaczyć jak będą w tym sezonie prezentować się klubowe kewlary, czyli kombinezony, w których żużlowcy ROW-u Rybnik będą startować w meczach ligowych.
Wczoraj przez większą część treningu zawodnicy jeździli indywidualnie. Dopiero w ostatniej jego części kilku rybnickich juniorów startowało spod taśmy.

Czech Jan Kvech, który wkrótce zadebiutuje w barwach rybnickiego zespołu wczoraj wystąpił już w nowym klubowym kewlarze. Zdj. Wacław Troszka
Jutro, w niedzielę w Rybniku miał się odbyć sparing z ekstraligowym Włókniarzem Częstochowa, barwy którego od sezonu 2021 reprezentuje wychowanek ROW-u Kacper Woryna, został on jednak odwołany, bo po powrocie z zagranicznego zgrupowania częstochowianie odbyli na swoim torze ledwie kilka treningów i uznali, że na mecz sparingowy jeszcze za wcześnie. Nowy termin sparingu z popularnymi „lwami” mamy poznać na początku przyszłego tygodnia. Wiadomo już natomiast, kiedy rybnickie „rekiny” rozpoczną rozgrywki ligowe. 9 kwietnia, w Wielkanoc ROW Rybnik zmierzy się na swoim torze z silną ekipą Falubazu Zielona Góra.

Żużlowcy ROW-u Rybnik już trenują

21 zdjęć

Żużlowcy ROW-u Rybnik, a przynajmniej większość z nich rozpoczęła w tym tygodniu treningi na torze. Wczoraj, 17 marca na stadionie przy Gliwickiej poza rybnickimi juniorami trenowali nasi obcokrajowcy, czyli Australijczyk Brady Kurtz, Czech Jan Kvech i Duńczyk Patrick Hansen. Cała trójka, jeszcze w ubiegłym sezonie zdobywała punkty dla innych drużyn. Ale wczoraj w Rybniku trenowali też zawodnicy innych klubów m.in. aktualny mistrz świata juniorów Mateusz Cierniak z drużyny mistrzów Polski Motoru Lublin i doświadczony Szwed Peter Ljung.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry