Strona główna/Aktualności/Sport/Woryna wystartuje w Rybniku

Woryna wystartuje w Rybniku

23.06.2022 Sport

Organizatorzy indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu, czyli popularnego SEC-u poinformowali, że w pierwszym z czterech tegorocznych turniejów finałowych, który w sobotę 2 lipca odbędzie się na stadionie przy ul. Gliwickiej w Rybniku, wystartuje wychowanek rybnickiego klubu Kacper Woryna (26 lat).

Rybniczanin Kacper Woryna wystąpi w pierwszym tegorocznym finale indywidualnych mistrzostw Europy, który w sobotę 2 lipca odbędzie się na rybnickim stadionie. Zdj. Wacław Troszka

Worynie, któremu nie udało się przebrnąć eliminacji, organizatorzy przyznali jednorazową dziką kartę, wystartuje więc tylko w tym jednym turnieju, a to znaczy, że wystąpi niejako w roli przysłowiowego psa ogrodnika, który na rybnickim torze będzie mógł odebrać punkty faworytom turnieju, a przez to być może wpłynąć na ostateczne wyniki mistrzostw Europy, w których udział zakończy, według wszelkich znaków na ziemi i niebie, na tym jednym starcie.

W 2019 roku, w czasie finału mistrzostw Europy na Stadionie Śląskim, Kacper Woryna bliski był zdobycia brązowego medalu, ale w dodatkowym wyścigu o medal, gdy prowadził z Duńczykiem Madsenem, zdefektował mu motocykl. Zdj. Wacław Troszka

Woryna będący wychowankiem Rybek Rybnik i ROW-u od sezonu 2021 jeździ w ekstraligowej drużynie Włókniarza Częstochowa.
Przypominamy, że wśród 16 zawodników, którzy w pierwszą sobotę lipca będą rywalizować na rybnickim torze będzie też drugi rybniczanin, tyle, że nie z urodzenia, a z wyboru - Mikkel Michelsen. Duńczyk, który od kilku lat mieszka w Rybniku, a obecnie reprezentuje barwy Motoru Lublin, przystępuje do mistrzostw w roli obrońcy wywalczonego przed rokiem tytułu.

Przed rokiem w Rybniku odbył się ostatni, decydujący finał ME. Wygrał go Madsen, ale drugi był Mikkel Michelsen, który zwyciężył w całym cyklu i został już po raz drugi mistrzem Europy. Zdj. Wacław Troszka

Wśród uczestników mistrzostw Europy nie brakuje gwiazd czarnego sportu; o tytuł powalczą między innymi Duńczyk Leon Madsen oraz Janusz Kołodziej i Patryk Dudek oraz kilku żużlowców, którzy w przeszłości jeździli w drużynie ROW-u Rybnik m.in. Anglik Daniel Bewley i Czech Wacław Milik. Z kolei drugim rezerwowym będzie rybnicki junior Paweł Trześniewski.
Bilety na rybnicki finał SEC-u są już dostępne na portalu biletowym (www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/speedway/?partner=onesport).
(WaT)

 

do góry