Strona główna/Aktualności/Sport/Weekend ligowców

Weekend ligowców

09.09.2023 Sport

W czasie trwającego weekendu kibice naszych ligowych drużyn rywalizujących w plenerze na pewno nie będą się nudzić. Mecze w Rybniku rozegrają w sobotę bejsboliści Silesii Rybnik, II-ligowe piłkarki TS ROW i IV-ligowi piłkarze ROW-u 1964.W niedzielę czeka nas z kolei pierwszy półfinałowy mecz I-ligowych żużlowców ROW-u Rybnik, którzy zmierzą się na stadionie przy Gliwickiej z POLONIĄ Bydgoszcz.

 

W drugi weekend września w Rybniku swoje mecze rozegrają wszyscy nasi ligowcy, czyli bejsboliści, piłkarki, piłkarze i żużlowcy. Materiały prasowe UM Rybnika

Trudne wyzwanie bejsbolistów

Po nieco słabszych występach w zasadniczej części sezonu bejsboliści Silesii Rybnik zajęli w tabeli czwarte miejsce i tym sposobem w ekstraligowym półfinale rywalizują z obrońcą tytułu mistrzowskiego Stalą Kutno. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze, które przed tygodniem odbyły się w kutnie wygrali mistrzowie Polski. Pierwszy mecz 8:3, ale drugi już tylko 7:6 i to po dogrywce, czyli dodatkowej 10. zmianie. Mecz nr 3 rozpocznie się dzisiaj o godz. 14 na boisku przy ul. Partyzantów w Ligockiej Kuźni. Silesia jest w trudnej, ale nie beznadziejnej sytuacji. Jeśli wygra dzisiejsze spotkanie, jutro, w niedzielę w samo południe na tym samym boisku rozpocznie się czwarty mecz drużyn z Kutna i Rybnika. Gdyby i on zakończył się zwycięstwem Silesii, piąty decydujący mecz zostanie rozegrany w Kutnie. Nasi bejsboliści liczą na głośny doping kibiców.

Silesia Rybnik - Ekobud Stal Kutno Baseball
sobota, 9 września, godz. 14 (ewentualny czwarty mecz w niedzielę, 10 września o g.12.00). Stadion bejsbolowy, ul. Partyzantów, Ligota - Ligocka Kuźnia

 

TS ROW zagra w …Boguszowicach

Piłkarki TS ROW wyjątkowo zagrają w sobotę nie w Kamieniu, a na boisku Górnika Boguszowice. Kolejny II-ligowy sezon nasze piłkarki rozpoczęły, jeszcze w sierpniu, od remisu na swoim boisku z Wandą Kraków, ale w kolejnym meczu pokonały 3:1 i to na wyjeździe, trzecią drużynę poprzedniego sezonu Respekt Myślenice. W trzecim meczu sezonu na nie do końca swoim boisku w Boguszowicach zmierzą się z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Początek spotkania o 15.

TS ROW Rybnik - Sokół Kolbuszowa Dolna (II liga)
Sobota, 9 września, godz. 15. Boisko Górnika Boguszowice


Piłkarze chcą wygrać u siebie

W nowym sezonie 2023/24, mimo kłopotów finansowych klubu, ale przy dużym wsparciu wiernych kibiców, piłkarze ROW-u 1964 r radzą sobie całkiem dobrze choć w pięciu dotychczasowych meczach punkty zdobyli wyłącznie w meczach wyjazdowych pokonując Kuźnię Ustroń i Tempo Puńców oraz remisując z LKS-em Tworków. Na swoim boisku przegrali zdecydowanie oba mecze z drugimi drużynami GKS-u Tychy i Rekordu Bielsko-Biała. Po pięciu kolejkach rybniczanie z dorobkiem 7 pkt zajmują 6. miejsce w tabeli. Dzisiaj o 16 na stadionie przy Gliwickiej podopieczni trenera Dawida Jóźwiaka zmierzą się z ostatnią drużyną tabeli MKS-em Lędziny, który w dotychczasowych pięciu meczach nie zdobył ani jednego punktu. Trudno więc nie oczekiwać pierwszego zwycięstwa naszych piłkarzy na swoim boisku.

ROW 1964 Rybnik - MKS Lędziny (IV liga)
Sobota, 9 września, godz. 16. Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72


Żużlowcy powalczą o finał

W niedzielę o godz. 13.45 na stadionie przy Gliwickiej żużlowcy ROW-u Rybnik rozpoczną pierwszy mecz I-ligowego półfinału z Polonią Bydgoszcz. Zrządzeniem losu obie drużyny przystąpią do tego meczu bez swoich najskuteczniejszych zawodników, którzy nabawili się urazów - ROW bez Duńczyka Patricka Hansena, a Polonia bez 18-letniego Wiktora Przyjemskiego.
Do finału I ligi awansuje zwycięzca dwumeczu. Mecz rewanżowy za tydzień w Bydgoszczy. Pierwszy wyścig niedzielnego meczu o 14, kwadrans wcześniej prezentacja drużyn, a o 13.30 próba toru.

ROW Rybnik - Abramczyk POLONIA Bydgoszcz (I liga żużla)
Niedziela, 10 września, godz. 13.45. Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72

 

 

 

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry