Strona główna/Aktualności/Sport/Walczą nasze szpadzistki

Walczą nasze szpadzistki

07.04.2023 Sport

Od kilku dni w bułgarskim Plovdiv trwają szermiercze mistrzostwa świata kadetów i juniorów. Od godz. 7.30 trwa turniej indywidualny juniorek i juniorów w szpadzie. Oczywiście walczą w nim nasze utytułowane szpadzistki Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak.

Nasz utytułowany reprezentacyjny tercet RMKS-u Rybnik, od lewej: Kinga Zgryźniak, Artur Fajkis i Alicja Klasik
W tym sezonie z koleżankami z kadry wygrały już drużynowy Puchar Świata juniorek, a niedawno w Tallinie drużynowe mistrzostwa Europy. Ze stolicy Estonii Kinga Zgryźniak wróciła też z brązowym medalem ME wywalczonym w turnieju indywidualnym. Przed rokiem na MŚ Kinga zajęła miejsce 5., a Alicja 7. Do trwającego turnieju przystąpiło 178 szpadzistek. W turnieju juniorów walczy też dzisiaj wychowanek RMKS-u Wiktor Wałach, który jako student reprezentuje obecnie barwy AZS-u AWF-u Katowice.
Trenerem polskiej kadry juniorek jest klubowy trener rybnickiego RMKS-u Artur Fajkis (na zdjęciu). Powodzenia! Trzymamy kciuki!
Przebieg turnieju można śledzić w internecie ( https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/2A65901B9E17425CBA049E3E5C901173#today)

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry