Strona główna/Aktualności/Sport/W Boguszowicach emocje jak na Lidze Mistrzów

W Boguszowicach emocje jak na Lidze Mistrzów

15.01.2024 Sport

W niedzielę 14 stycznia piłkarze i piłkarki rocznika 2014 i młodsi rywalizowali w turnieju RAP CUP w Boguszowicach. Zawodnicy licznie zebranym kibicom na trybunach dostarczyli emocji niczym na meczu Ligi Mistrzów.

Turniej wygrała drużyna Błękitni Modlnica. Zdj. mat.prasowy

Awansem z miejsc 1-2 wyszły drużyny GKS Jastrzębie i UKS RAP Rybnik, które spotkały się w pierwszym meczu półfinałowym. W drugim o miejsce w finale zmierzyły się dwie ekipy Błękitni Modlnica I oraz II.

W tych meczach niewiele lepsze okazały się drużyny GKS Jastrzębie oraz Modlnicy I, które zmierzyły się w wielkim finale. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Krakowa po emocjonującym spotkaniu - relacjonuje Patrycja Matla z UKS RAP Rybnik.

W meczu o 3 miejsce, kiedy kibice szykowali się na rzuty karne, 40 sekund przed końcem bramkę zdobyła drużyna z Krakowa, która ostatecznie zajęła 3 miejsce.

UKS RAP Rybnik to jedyna drużyna dziewczyn w turnieju, która wypadła znakomicie. Zdj. mat. prasowy

Poza podium znalazła się drużyna gospodarzy UKS RAP Rybnik. Warto podkreślić, że była to jedyna drużyna dziewczyn w turnieju, która zaprezentowała się znakomicie.

Poza finałową czwórką znalazły się kolejno drużyny: Naprzód Żernica, Wyzwolenie Chorzów, KS Wielopole oraz KS Gotartowice.

Młodzi piłkarze dostarczyli kibicom wiele emocji

Partnerem wydarzenia była rybnicka pizzeria Silesiana, której właściciele nagrodzili uczestników pamiątkowymi medalami, pucharami i statuetkami dla najlepszego zawodnika, bramkarza oraz króla strzelców. Zawodnicy z miejsc poza podium otrzymali bony podarunkowe do pizzerii.

W niedzielę 21 stycznia czekają nas kolejne piłkarskie emocje z udziałem rocznika 2015.

Zawodnicy otrzymali puchary i medale.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry