Strona główna/Aktualności/Sport/Udany Puchar Świata szpadzistek

Udany Puchar Świata szpadzistek

09.12.2022 Sport

W pierwszy weekend grudnia w niemieckim Laupheim szpadzistki RMKS-u Rybnik Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak wespół z koleżankami z kadry wywalczyły drugie miejsce w turnieju drużynowym Pucharu Świata juniorek.

Srebrne drużyna polskich juniorek z trenerem Arturem Fajkisem. Druga z lewej Kinga Zgryźniak, druga z prawej Alicja Klasik. Zdj. Arch. RMKS-u

W drodze do finału Polki pokonały zespoły Ukrainy i Francji, a w półfinale USA. Jak mówi trener kadry, rybniczanin Artur Fajkis, walka z Amerykanami o wejście do finału była wyjątkowo emocjonująca. Przed ostatnim pojedynkiem Amerykanki prowadziły 3 pkt, a w nim Alicja Klasik miała się zmierzyć z liderką światowego rankingu Hadley Husisian, która dzień wcześniej wygrała pucharowy turniej indywidualny, pokonując w finale swoją rodaczkę Tiernę Oxenrieder. Alicji Klasik turniej indywidualny się nie udał i została sklasyfikowana na miejscu 37. Ale walka o punkty dla drużyny to zupełnie inna odpowiedzialność i motywacja. Klasik pokonała Amerykankę i to 14:5. W finale nasz zespół, w którym walczyły również Gloria Klughardt (AZS AWF Kraków) i Cecylia Cieślik (PKSZERM Warszawa) uległ 33:45 znakomicie dysponowanym Włoszkom.
W turnieju indywidualnym, do którego przystąpiło 191 szpadzistek z trójki zawodniczek RMKS-u najwyżej, na 29. miejscu, sklasyfikowano Kingę Zgryźniak; Liliana Porwoł była 69.
Już jutro, czyli w sobotę 10 grudnia w tej samej hali w Laupheim rozpocznie się turniej Pucharu Europy kadetek, w którym w zmaganiach indywidualnych i drużynowych wystąpi 17-letnia Liliana Porwoł.
WaT

do góry