Strona główna/Aktualności/Sport/Takiego meczu jeszcze w Rybniku nie było!

Takiego meczu jeszcze w Rybniku nie było!

03.05.2023 Sport

O godz. 19 na Stadionie Miejskim przy ul. Gliwickiej rozpocznie się mecz żużlowych reprezentacji Polski i Australii, czyli starcie największych gwiazd polskich lig żużlowych.

 O 19 na Stadionie Miejskim przy ul. Gliwickiej żużlowa reprezentacja Polskizmierzy się z kadrą Australii. Zdj. Wacław Troszka

W drużynie popularnych „Kangurów” zobaczymy m.in. mistrza świata z roku 2017 Jasona Doyle’a oraz jeżdżącego w tym sezonie w ROW-ie Rybnik Brady’ego Kurtza. W składzie polskiej reprezentacji znaleźli się m.in. trzykrotny już mistrz świata Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej, który ma na swoim koncie już cztery tytuły indywidualnego mistrza Polski i w klasyfikacji wszechczasów IMP goni gwiazdę dawnego ROW-u Rybnik Andrzeja Wyglendę.

Bilet normalny na amfiteatr kosztuje 45 zł, ulgowy 35 zł. Darmowe wejście tylko dla dzieci do 7. roku życia i dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Bilety można już kupić w kasie obok parku maszyn, pozostałe kasy zostaną uruchomione o godz. 17. Po nocnych opadach na rybnickim torze zapowiada się ciekawe ściganie. Warto się wybrać!!!

W 2006 roku Australijczycy wygrali w Rybniku półfinał Drużynowego Pucharu Świata, a Polacy zajęli wtedy dopiero trzecie miejsce. Będzie więc okazja do rewanżu. Trudno nie zauważyć, że od tamtej pory układ sił w światowym speedwayu nieco się zmienił i dzisiaj mamy w swojej drużynie trzykrotnego mistrza globu Bartosza Zmarzlika!  

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry