Strona główna/Aktualności/Sport/TS Volley Rybnik zagra w II lidze ale nie ma szans na (..)

TS Volley Rybnik zagra w II lidze ale nie ma szans na utrzymanie?

09.07.2022 Sport

TS Volley Rybnik kompletuje drużynę przed początkiem sezonu, który startuje 1 października. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Budowanie zespołu na przyszły sezon jest już prawie na finiszu.

Drużyna jest już skompletowana, nadal nie udało się znaleźć trenera, który miałby ją poprowadzić w zbliżającym się sezonie

Filary drużyny stanowią zawodnicy, którzy spisali się bardzo dobrze w meczach rewanżowych w poprzednim sezonie. Są to Mariusz Jajus, Mateusz Kukulski, Benjamin Granieczny, Kuba Kulig oraz Mateusz Kaczmarczyk.

Do składu dołączyli juniorzy, którzy już w poprzednich rozgrywkach pomagali w treningach i co jakiś czas mieli okazję pokazać się na boisku: Kacper Karuzel, Oskar Gliszczyński i Łukasz Kubica.

Jak informują władze klubu reszta siatkarzy zostanie zaprezentowana w najbliższym czasie.

Pomimo, że drużyna jest już skompletowana to nadal nie udało się znaleźć trenera, który miałby ją poprowadzić w zbliżającym się sezonie.

Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie rybnicki zespół zajął dopiero przedostatnie miejsce w tabeli 4 grupy II ligi, przez co spadł do rozgrywek na poziomie wojewódzkim. Po pewnym czasie okazało się, że TS Volley Rybnik zagra jednak w II lidze. Wszystko za sprawą wycofania się z rozgrywek naszych ubiegłorocznych rywali z Dębicy, którzy przekazali nam swoje miejsce za zgodą Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Lech Kowalski z TS Volley Rybnik w rozmowie z nami szczerze przyznał, że planem na najbliższy sezon jest przede wszystkim, dobra gra pomimo, że nie ma większych szans na utrzymanie się w II lidze.

Filip Kubala, praktykant, student Uniwersytetu Śląskiego

do góry