Strona główna/Aktualności/Sport/Summer RAP Cup w Kamieniu w sobotę

Summer RAP Cup w Kamieniu w sobotę

31.05.2023 Sport

Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca, na rybnickich boiskach w Kamieniu przy ulicy Jodłowej 75 od godziny 9.00 zobaczymy w akcji najmłodszych piłkarzy w turnieju Summer RAP Cup, który zapoczątkuję już III edycję zawodów piłkarskich organizowanych przez Rybnicką Akademię Piłkarską.

W sobotę kolejna edycja Summer RAP CUP

Na boiskach w rybnickim Kamieniu będziemy gościć drużyny z całego Śląska takie jak KS Sośnica Gliwice, KS Rachowice, UKS Milenium Gliwice, LKS Orzeł Jankowice, KS Płomień Czuchów, Grabownia Golejów oraz rybnicki RAP.

Turniej toczyć się będzie w systemie każdy z każdym na 3 boiskach. O godzinie 12:30 na murawie zobaczymy zespoły rocznika 2014 rywalizujące w dwóch grupach.

UKS Warszowice, APN Knurów II, KS Czarni Gorzyce, RAP Rybnik Girls, Dąb Gaszowice, KS Rachowice to przedstawiciele grupy A. Natomiast RKP ROW Rybnik, Spójnia Zebrzydowice, AP Kamyczki Kamień, APN Knurów I, Rozwój Katowice oraz RAP Rybnik to drużyny w grupie B. Po rozegraniu fazy grupowej najlepsze 4 zespoły zobaczymy w Lidze Mistrzów a pozostali w Lidze Europy i Ekstraklasie.

Oficjalnym partnerem wydarzenia zostały Lasy Państwowe, które wspierają  wydarzenie a na każdego uczestnika czeka pamiątkowy medal, puchary i statuetki.

- III edycja turniejów SUMMER RAP CUP podobnie jak wcześniejsze turnieje organizowane przez Rybnicką Akademię Piłkarską to święto także dla kibiców. Na wszystkich, którzy dotrą na boisko, by wspierać piłkarzy będzie czekać ogrom sportowych emocji, smaczna kawa i ciasta upieczone przez rodziców Akademii, którzy zawsze aktywnie włączają się w akcje organizowane przez RAP - mówią organizatorzy.

Rybnicka Akademia Piłkarska to działająca od 2019 roku certyfikowana i profesjonalna akademia piłkarska, która szkoli chłopców i dziewczynki od 4 roku życia. RAP Rybnik posiada Certyfikaty PZPN i spełnia najwyższe krajowe normy dla szkółek piłkarskich w Polsce. RAP Rybnik jest w gronie Partnerów Górnika Zabrze oraz Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Specjalne miejsce w Rybnickiej Akademii Piłkarskiej przewidziano dla dziewcząt które są wizytówką Akademii. RAP to projekt założony przez zawodowe piłkarki a cały sztab to wykwalifikowani Trenerzy UEFA, którzy wykonują swoją pracę z pasją i zaangażowaniem dzięki temu Akademia wyróżnia się wśród klubów w Rybniku.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry