Srebrne Rybki

18.09.2022 Sport

Drużyna RYBEK Rybnik zdobyła tytuł drużynowych wicemistrzów Polski w miniżużlu. W piątek 16 września w siódmej, ostatniej rundzie mistrzostw, która odbyła się na torze w podgorzowskim Wawrowie lepsi okazali się miniżużlowcy POLONII Bydgoszcz.

Po siedmiu drużynowych turniejach o tytule drużynowego mistrza Polski w miniżużlu w sezonie 2022 zdecydował jeden wyścig z udziałem dwóch zawodników. Zdj. materiały prasoweów

Do Wawrowa Rybki prowadzone obecnie przez byłego żużlowca ROW-u Rybnik Adama Pawliczka pojechały, mając punkt przewagi nad POLONIĄ. Piątkową rywalizację z udziałem sześciu drużyn wygrali jednak bydgoszczanie (27 pkt), wyprzedzając Rybki (23) i gospodarzy turnieju (22). Tym samym podopieczni trenera Jacka Woźniaka zrównali się dużymi punktami z RYBKAMI i o tym, komu przypadnie tytuł mistrzowski musiał zdecydować wyścig dodatkowy. W tym bydgoszczanin Maksymilian Pawełczak, który w tym roku sięgnął po tytuł mistrza świata w klasie 125 cm3, pokonał rybniczanina Krzysztofa Harendarczyka i tytuł mistrza Polski zdobyła POLONIA.
Ale nie ma co narzekać. Przed rokiem Rybki zdobyły brąz, więc postęp jest wyraźny. Trudno też nie brać pod uwagę faktu, że w pokonanym polu nasi miniżużlowcy zostawili m.in. drużyny z Wawrowa (II wicemistrz Polski), Częstochowy i Torunia.
Duży udział w sukcesie RYBEK ma trener ROW-u Rybnik Antoni Skupień, który przez większą część sezonu prowadził zespół i szkolenie w miniżużlowym klubie.

W piątkowym turnieju VII rundy DMP w Wawrowie punkty dla RYBEK Rybnik zdobyli: Krzysztof Harendarczyk 10 (3,3,1,3); Franciszek Szczyrba 10+2 (2*,3,2*,3); Piotr Reszka 1 (0,-,1,-) i rezerwowy Wiktor Klecha 2 (0,2*).
Wacław Troszka

 

do góry