Strona główna/Aktualności/Sport/Rybniczanka Marta Piszczek w jeździeckich finałach

Rybniczanka Marta Piszczek w jeździeckich finałach

04.09.2023 Sport

Od 1 do 3 września trwały finały XV Sportowego Czempionatu Młodych Koni w Olszy w skokach przez przeszkody, w których 15-letnia rybniczanka Marta Piszczek, najmłodsza uczestniczka turnieju, na pięcioletniej klaczy Nikita sensacyjnie zajęła szóste miejsce. To kolejne udane jeździeckie zawody Marty w ostatnim czasie.

Marta, uczennica I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku, uprawia jeździectwo od kilku lat. Zdj. Arch. prywatne

Podczas czempionatu w Olszy odbył się również seniorski turniej Grand Prix (wysokość przeszkód 140 cm), w którym Marta, tym razem na koniu Ażur, awansowała do finałowej rozgrywki, zajmując ostatecznie 9. miejsce. W tej klasie również była jedynym nastoletnim jeźdźcem.

- Obydwa konie skakały super. Po cichu liczyliśmy na dobre miejsca i może na jeden finał, jednak dzisiejsze dwa finały przerosły nasze oczekiwania. Turniej był silnie obsadzony przez seniorów ze ścisłej polskiej czołówki. Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszych startów - ocenia zawodniczka.

- Jestem bardzo zadowolona ze startów - oceniła zawodniczka. Zdj. Arch. pryw.

Kilka dni wcześniej Marta startowała w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i zajęła w finale czwarte miejsce drużynowo i ósme indywidualnie. W obecnym sezonie, reprezentująca polskie barwy rybniczanka, zwyciężała kilkukrotnie podczas międzynarodowych turniejów w Bratysławie, Poznaniu, Warszawie czy Krakowie.

Marta jest uczennicą I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Od kilku lat zawodowo uprawia jeździectwo, reprezentując Polskę w jeździeckiej dyscyplinie olimpijskiej - skokach przez przeszkody. Przez kilka lat była zawodnikiem Klubu Jeździeckiego Elizar z Rybnika, obecnie reprezentuje barwy opolskiego klubu KJ Okoły. 

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Rybnicka amazonka z kolejnymi sukcesami
Rybnicka amazonka z kolejnymi sukcesami

Rybnicka amazonka z kolejnymi sukcesami

do góry