Strona główna/Aktualności/Sport/Rybniczanka Marta Piszczek najlepsza w Lesznie

Rybniczanka Marta Piszczek najlepsza w Lesznie

13.12.2022 Sport

Rybniczanka, 14 letnia zawodniczka klubu KJK Elizar Jejkowice, uczennica I LO, w doskonałym stylu wygrała finałowy konkurs ogólnopolskiego turnieju w Lesznie w klasie N, będącego zakończeniem sezonu 2022 na polskich arenach.

Marta Piszczek wygrała finał ogólnopolskiego turnieju w Lesznie

Marta Piszczek jest uczennicą I LO im Powstańców Śląskich. Z sukcesami łączy naukę z karierą sportową. Marta od ponad roku reprezentuje polskie barwy na arenie międzynarodowej.

- Staram się dzielić swój czas pomiędzy zawodowym sportem i edukacją. Staram się uczestniczyć w życiu szkolnym, jednak chcąc profesjonalnie uprawiać jezdziectwo wyjeżdżam 2-3 razy w miesiącu na kilkudniowe zawody. Mój dzień zaczyna się o 8 rano w szkole, następnie zajmuję się treningiem koni. W Rybniku trenuję obecnie cztery konie co zajmuje mi 3-5 godzin dziennie. Zwykle kończę treningi w godzinach 21.00 - 22.00. Poza tym każdy weekend spędzam na zawodach w Polsce, zagranicą lub wyjazdowych treningach u trenera Rudigera Wassibauer, gdzie stacjonuje pozostałe sześć koni z mojej stawki - mówi Marta Piszczek.

Utalentowana rybniczanka dodaje:

Bardzo cieszy mnie zwycięstwo w finale - to zasługa nie tylko moja ale także koni oraz trenerów - Pani Stanislawy Gawałek z KJK Elizar oraz Rudigera Wassibauer” - komentuje zawodniczka.

Marta Piszczek prowadzona jest obecnie przez utytułowanego trenera Rudigera Wassibauer, dwukrotnego olimpijczyka, hodowcę koni oraz wieloletniego selekcjonera polskiej kadry narodowej.

Marta zakończy 2022 rok startami w największym jeździeckim wydarzeniu rozgrywanym w Polsce - międzynarodowym turnieju CAVALIADA. Już w najbliższym czasie (czwartek - niedziela) zobaczymy Martę na arenie MTP w Poznaniu. Wydarzenie transmituje TVP Sport.

(OR)

do góry