Strona główna/Aktualności/Sport/Rybnicka amazonka z kolejnymi sukcesami

Rybnicka amazonka z kolejnymi sukcesami

02.11.2023 Sport

Marta Piszczek, uczennica drugiej klasy I LO im Powstańców Śląskich w Rybniku, reprezentantka opolskiego Klubu Jeździeckiego Okoły, udanie rozpoczęła sezon halowy podczas dwutygodniowego tournée w Krakowie i Bratysławie.

Marta Piszczek, rybnicka amazonka odnosi kolejne jeździeckie sukcesy. Zdj. Archiwum prywatne

Po udanych startach na turnieju w Krakowie przed tygodniem, gdzie Marta zajęła 2 i 3 miejsce (w dwóch klasach), wygrała w Bratysławie podczas turnieju Danube Champions.
Turniej w Bratysławie odbył się na największym hipodromie w środkowej Europie - słowackim ośrodku przygotowania olimpijskiego X-Bionic w Samorin. Marta zabrała na turniej trzy konie, wygrywając jedną klasę, a w dwóch finałach stanęła na trzecim miejscu podium, co jak do tej pory jest największym sukcesem zawodniczki na arenie międzynarodowej.

- Danube Champions to zdecydowanie moje miejsce i mój turniej. Konie czują się tutaj super. Wiosną usłyszałam tu Mazurka Dąbrowskiego, a w ubiegły weekend udało mi się ten sukces powtórzyć z nawiązką, bo na podium byłam jeszcze dwa razy. Stać z biało-czerwoną flagą i słuchać hymnu - to wyjątkowe przeżycie - mówi rybniczanka.

I dodaje: - Jadąc z bardzo udanego turnieju w Krakowie do Bratysławy liczyłam na dobre starty w polskich barwach, bo tutaj w Bratysławie zawsze czuję się świetnie, ale wyniki przerosły moje oczekiwania. Cieszę się też, że po drodze udało się nam zatrzymać na dwa dni w stajni w Jejkowicach (KJ Elizar), gdzie przez kilka lat jeździłam pod okiem pani Stasi Gawałek.

Rybniczanka stawała na podium w Bratysławie trzy razy. Zdj. Arch. prywatne

Międzynarodowy turniej Danube Champions odbył się w dniach 25-30 października. Wystartowało w nim ponad 400 par z kilkunastu krajów.

 

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Rybniczanka Marta Piszczek w jeździeckich finałach
Rybniczanka Marta Piszczek w jeździeckich finałach

Rybniczanka Marta Piszczek w jeździeckich finałach

do góry