Strona główna/Aktualności/Sport/Rybniccy mistrzowie kajaków

Rybniccy mistrzowie kajaków

04.06.2023 Sport

Agnieszka Brejnak i Krzysztof Ruciński zwyciężyli w Otwartych Amatorskich Mistrzostwach Rybnika w Kajakarstwie, jakie dziś (4 czerwca) przed południem odbyły się w Chwałęcicach na wodach Pniowca (boczny zbiornik Zalewu Rybnickiego).

Zwycięzcy Agnieszka Brejnak i Krzysztof Ruciński. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

Rybniczanka Agnieszka Brejnak, miłośniczka biegów przeszkodowych, w swoim wyścigu była najlepsza, ale popełniła błąd, bo minęła boję ze złej strony. Zdecydowała się jednak ponownie pokonać dwie pętle wymagającej trasy.

- Za drugim razem było lepiej. Ochłonęłam i podeszłam do startu bardziej taktycznie. Rzadko pływam kajakiem, wsiadam do niego zwykle na wakacjach, ostatnio pływałam po Solinie - mówi pani Agnieszka, dla której sport, szczególnie biegi OCR, są odskocznią od dnia codziennego.

W rybnickich zawodach kajakowych wystartowała ponownie. - W ubiegłym roku było trudniej - byłam czwarta, albo piąta, więc jest postęp - dodaje z uśmiechem.

- W młodości pływałem kajakami wyczynowo, ale to były zupełnie inne czasy. Śledziłem stronę MOSiR-u, bo w ubiegłym roku przegapiłem te zawody. Teraz się udało. Rywalizacja nie była trudna, ale pomyliłem trasę i musiałem się cofnąć. Gdyby nie to, miałbym pewnie jeszcze lepszy czas - mówi zwycięzca Krzysztof Ruciński. 

I zapowiada, że jeżeli tylko zdrowie mu pozwoli wystartuje w kolejnych zawodach mistrzowskiego cyklu. Bo kajakowa rywalizacja na Pniowcu to druga, po Biegu Wiosny, impreza zaliczana do organizowanych przez MOSiR Otwartych Amatorskich Mistrzostw Rybnika, liczących w sumie sześć różnorodnych konkurencji, które będą się odbywać aż do października.

Zawody kajakowe na Pniowcu były drugą imprezą sportową zaliczaną do Otwartych Amatorskich Mistrzostw Rybnika. Zdj. (S)

Na Pniowcu na wytyczonej bojami 1,5 km trasie rywalizowało 20 kajakarzy amatorów. Wśród 12 mężczyzn najlepszy był wspomniany już Krzysztof Ruciński (czas: 11:51) przed Pawłem Świderskim (12:22) i Michałem de Sas Topolnickim (12:32). W gronie pań oprócz najlepszej Agnieszki Brejnak (czas: 13:44), druga w zawodach - Roksana Orzyszek (14:02) w swoim pierwszym wyścigu złamała wiosło i również dostała od sędziny głównej zawodów - Agaty Bielak - możliwość ponownego pokonania całej trasy. Trzecia była Dorota Nguyen (14:48).

W rywalizacji wzięło udział osiem pań. Zdj. (S)

Kolejna odsłona Otwartych Amatorskich Mistrzostw Rybnika - 2 lipca na Rudzie, gdzie odbędą się zawody siłowe.

Rybniccy mistrzowie kajaków

26 zdjęć

Agnieszka Brejnak i Krzysztof Ruciński zwyciężyli w Otwartych Amatorskich Mistrzostwach Rybnika w Kajakarstwie, jakie dziś (4 czerwca) przed południem odbyły się w Chwałęcicach na wodach Pniowca (boczny zbiornik Zalewu Rybnickiego). W rywalizacji wzięło udział 20 kajakarzy, w tym 8 kobiet.

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula
do góry