Strona główna/Aktualności/Sport/ROW pokonuje Rzeszów. Groźny wypadek Tkocza

ROW pokonuje Rzeszów. Groźny wypadek Tkocza

30.04.2024 Sport

ROW Rybnik na własnym torze pokonał Stal Rzeszów 49:40. W drugim, młodzieżowym biegu groźny upadek zaliczył uderzony przez Bartosza Curzytka Kacper Tkocz

Kacper Tkocz (w czerwonym kasku) na chwilę przed atakiem Curzytka. Zdj. Jakub Król

Po raz kolejny show robił Brady Kurtz, któremu tylko jeden punkt i to w ostatnim, 15. biegu zdołał odebrać Nicki Pedersen. Australijczyk w zielono-czarnym kevlarze zdobył dziś 14 punktów. Zgromadzeni licznie na trybunach przy G72 kibice obejrzeli dziś sporo fantastycznych mijanek, ale najbardziej utkwi im w pamięci bardzo groźnie wyglądający wypadek z udziałem Kacpra Tkocza.

To była druga gonitwa dnia. Pod taśmą stanęli rybniczanie: Kacper Tkocz i Paweł Trześniewski, który zastąpił Maksyma Borowiaka, oraz rzeszowianie: Jakub Poczta, Bartosz Curzytek

Świetnie wystartował Paweł Trześniewski, który od razu pomknął do przodu. Nieco z tyłu został Kacper Tkocz, ale walcząc na dystancie przesunął się na trzecią pozycję. Niestety podczas trzeciego okrążenia mocno zaatakował rybniczanina Bartosz Curzytek, w wyniku czego zawodnicy upadli na tor. Tkocz uderzył w bandę na prostej, która w tym miejscu nie jest dmuchana. Wyjechały karetki. Rybniczanin pojechał na badania do szpitala. 

W powtórzonym w dwuosobowym składzie (Curzytek został wykluczony, a Tkocz niezdolny do dalszej jazy) biegu drugim Paweł Trześniewski przez cztery okrążenia gonił Pocztę i dopadł go na ostatnich metrach, zdobywając cenne 3 punkty.

ROW odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie, w tym drugie na własnym torze i umacnia się na pierwszym miejscu w tabeli 2 Ekstraligi żużlowej.

ROW Rybnik: Tungate 7+1, Kurtz 14, Jamróg 9+2, Bloedorn 8+1, Walasek 6, Borowiak 1, Tkocz 0, Trześniewski 4.

Stal Rzeszów: Nowak 10+1, Pieszczek 7+1, Thorssell 7+1, Knudsen 2, Pedersen 12+1, Curzytek 0, Poczta 2, Rafalski 0.

ROW Rybnik - Stal Rzeszów

6 zdjęć

30 kwietnia innpro ROW Rybnik pokonał Stal Rzeszów 49:41

 

Redaktor Naczelny
Aleksander Król
do góry