Strona główna/Aktualności/Sport/ROW pokonał Orła! Cieślak: Rybnik ma lepszy skład niż (..)

ROW pokonał Orła! Cieślak: Rybnik ma lepszy skład niż niejedna ekstraligowa drużyna

20.05.2023 Sport

Meczycho przy Gliwickiej w Rybniku! ROW Rybnik pokonał Orła Łódź 48:42 niemal na ostatniej prostej! 

Kibice nie żałowali, że pojawili się na stadionie. Zdj. Jakub Król

Jeszcze przed meczem, w telewizyjnym wywiadzie Marek Cieślak, obecny trener Orła, który jeszcze niedawno prowadził ROW stwierdził, że Rybnik ma lepszy skład niż niejedna ekstraligowa drużyna. I może rybniczanie usłyszeli słowa legendarnego selekcjonera, bo ich jazda mogła się podobać, choć przez znaczną część spotkania musieli gonić wynik. 

Lepiej w mecz weszli gospodarze - para Brady Kurtz (3 pkt.) i Marej Zagar (1 pkt.) pokonała Timo Lahtiego i Tomasza Gapińskiego na 4:2. W drugiej gonitwie zakończonej remisem 3:3 Kacper Tkocz walcząc o jeden punkt przeprowadził ostry ale skuteczny atak, pokonując Aleksandra Grygolca, co telewizyjnym komentatorom skojarzyło się z jazdą Nicki Pedersena.

Od 3 biegu inicjatywę przejeli goście, prowadząc aż do 9 biegu. W 10. para rybniczan Jan Kvech i Matej Zagar zostawiła za plecami Nielsa Kristiana Iversena i Mateusza Dula, wyprowadzając ROW na prowadzenie 31:29, którego gospodarze nie oddali już do końca. 

Zwycięstwo w meczu ROW zapewnił sobie w 14. biegu, gdy na dystancie Matej Zagar i na ostatnich metrach Jan Kvech przegonili Tomasza Gapińskiego. 

Mecz zakończył się wynikiem 48:42, a najwięcej - 12. punktów dla ROW-u wykręcił Brady Kurtz (3,3,3,1,2) i Jan Kvech 11 +1 (1,2,3,3,2*). 

Fajny doping poprowadziła grupa "Zielono 1932 Czarni", która po wygranym spotkaniu rozciągnęła na trybunie wielką sektorówkę. Świetne widowisko przy "G72" obejrzało całkiem sporo kibiców. 

Rekiny zjadły Orła

13 zdjęć

 

 

 

Redaktor Naczelny
Aleksander Król
do góry