Strona główna/Aktualności/Sport/ROW Rybnik jedzie z Orłem. Olbrzymia stawka meczu

ROW Rybnik jedzie z Orłem. Olbrzymia stawka meczu

23.07.2022 Sport

„Zengi” czyli Grzegorz Zengota jeszcze w piątek po treningu prosił rybniczan idących z basenu Ruda i zaglądających na stadion, by trzymali kciuki za Rekiny podczas meczu z Orłem. Dziś ROW Rybnik jedzie mecz o dużą stawkę. I choć wcale o pierwsze miejsce w lidze nie idzie (miejsca na górze tabeli już dawno ustalone), bo ROW bije się ledwo o 7 miejsce, to oczy całej żużlowej Polski będą zwrócone dziś na Rybnik. Spotkanie ROW-u z Orłem Łódź ma rozstrzygnąć, kto utrzyma się w I lidze żużlowej, a kto wypadnie z niej i to być może na bardzo długo. Bo powroty zawsze są trudne. Stawka meczu ROW-Rybnik - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź jest więc olbrzymia.

By zamiast święta nie było stypy, ROW musi wygrać dzisiejsze spotkanie z Orłem. Zdj. Wacław Troszka

Gorąco. Termometry w Rybniku pokazują blisko 40 kresek, a temperaturę podwyższa jeszcze stawka meczu. Idzie o utrzymanie w I lidze świętującego w tym roku 90-lecie klubu. By zamiast święta nie było stypy, ROW musi wygrać dzisiejsze spotkanie z Orłem.

Jeśli ta sztuka się nie powiedzie, rybniczanie będą zdani na łaskę Myszek z Zielonej Góry, które tylko wówczas pomogą utrzymać się w lidze Rekinom, jeśli pokonają w niedzielę na wyjeździe Start.

Porzekadło mówi „umiesz liczyć, licz na siebie”, dlatego Zielono-Czarni chcą dziś postawić kropkę nad „i”. 

Nad stadionem w Rybniku jednak ciemne chmury, synoptycy zapowiadają burze. Czy burzliwy przebieg będzie miało też dzisiejsze spotkanie przy "G72"? 

Początek meczu ROW Rybnik - Orzeł Łódź o godzinie 16.30 na stadionie miejskim w Rybniku.

(AK)

do góry