Strona główna/Aktualności/Sport/Pucharowe ściganie na Wiśniowcu

Pucharowe ściganie na Wiśniowcu

18.09.2022 Sport

Dzisiaj przy kapryśnej deszczowej pogodzie w parku sportowym Wiśniowiec rozegrano główne wyścigi VII serii Pucharu Polski w kolarstwie górskim MTB.

Wyścig elity na Wiśniowcu był bardzo widowiskowy. Zdj. Wacław Troszka

Kolarze górscy z całej Polski, a także z Czech rywalizowali na trasie o długości ponad 4 km wytyczonej po terenie całego parku łącznie z asfaltowym torem pumptrackowym. Uczestnicy wyścigu elity przejechali ją aż osiem razy pokonując dystans 33,9 km. Najszybciej zrobił to urodzony rybniczanin, pochodzący z Zamysłowa, a mieszkający obecnie w pobliskich Szczerbicach 19-letni Krzysztof Klimek, któremu zajęło to 1 godzinę, 31 minut i 50 sekund. Drugi na mecie Michał Topor ukończył wyścig z 40-sekundową stratą.

Pierwsza trójka wyscigu pucharowego elity, od lewej: zwycięzca Krzysztof Klimek, trzeci Piotr Kryński i drugi Michał Topor. Zdj. Wacław Troszka
- Ta trasa bardzo mi odpowiadała. Jest interwałowa - krótkie podjazdy, szybkie zjazdy, jak dla mnie jest idealna - powiedział nam na mecie szczęśliwy Krzysztof Klimek, który na Wiśniowcu często trenuje. Przyznał, że zwycięstwo w „elicie” dużo dla niego znaczy. Trudno się dziwić. To jego pierwszy sezon w kategorii wiekowej „orlik” obejmującej kolarzy do 22. roku życia. Klimek swoją karierę rozpoczynał w Grupie Kolarskiej Viktoria Rybnik, w barwach której zdobył mistrzostwo Polski juniorów. Obecnie już trzeci sezon reprezentuje barwy grupy RK Exclusive Doors MTB Team z Bielska-Białej.
W wyścigu elity kobiet zwyciężyła 24-letnia Klaudia Czabok z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Do trasy wyścigu włączono również tor pumptrackowy. Zdj. Wacław Troszka
Organizatorem weekendowych zawodów była wspierana przez miasto i MOSiR Grupa Kolarska WIKTORIA Rybnik, której młodzi kolarze również rywalizowali w kilku wyścigach. W gronie młodziczek trzecie miejsce zajęła 14-letnia Emilia Bindacz.

Zawody w parku Wiśniowiec zorganizowała Grupa Kolarska Viktoria Rybnik, której młodzi kolarze również ścigali się w pucharowych wyścigach. Zdj. Wacław Troszka
Przez dwa dni w ramach zawodów Pucharu Polski - JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI 3 rywalizowało blisko 300 kolarzy górskich, wśród których byli wyczynowcy, amatorzy i dzieci.
Wacław Troszka

Pucharowe ściganie na Wiśniowcu

30 zdjęć

W niedzielę 18 września przy kapryśnej deszczowej pogodzie w parku sportowym Wiśniowiec rozegrano główne wyścigi VII serii Pucharu Polski w kolarstwie górskim MTB. Kolarze górscy z całej Polski, a także z Czech rywalizowali na trasie o długości ponad 4 km wytyczonej po terenie całego parku łącznie z asfaltowym torem pumptrackowym. Uczestnicy wyścigu elity przejechali ją aż osiem razy pokonując dystans 33,9 km. Najszybciej zrobił to urodzony rybniczanin, pochodzący z Zamysłowa, a mieszkający obecnie w pobliskich Szczerbicach 19-letni Krzysztof Klimek, któremu zajęło to 1 godzinę, 31 minut i 50 sekund. Drugi na mecie Michał Topor ukończył wyścig z 40-sekundową stratą.

do góry