Strona główna/Aktualności/Sport/Przykra niespodzianka żużlowców ROW-u

Przykra niespodzianka żużlowców ROW-u

23.07.2023 Sport

Żużlowcy ROW-u Rybnik w starciu z drużyną Arged Malesy Ostrów byli dzisiaj bezradni i przegrali ważny mecz na swoim torze 40:50.

Na swoim torze żużlowcy ROW-u byli dziś tłem dla drużyny z Ostrowa Wlkp. Zdj. Wacław Troszka

W 13 wyścigach, w których rozstrzygnęły się jego losy żużlowcy ROW-u odnieśli tylko dwa (!) indywidualne zwycięstwa; sztuka ta udała się Brademu Kurtzowi i Matejowi Zagarowi. Utalentowani juniorzy z Ostrowa Wlkp. Sebastian Szostak i Jak Krawczyk zdobyli dzisiaj na rybnickim torze łącznie 10 pkt, juniorzy ROW-u tylko 2. Przed dwoma ostatnimi biegami nominowanymi było już praktycznie po meczu. Co ciekawe w połowie kwietnia ROW przegrał w Ostrowie Wlkp. tylko 44:45.

Dzisiejszy mecz odbył się wczesnym popołudniem. Przy wysokiej temperaturze tor szybko przesychał, więc w większości wyścigów żużlowcy ścigali się w tumanach kurzu. Zdj. Wacław Troszka

Dzisiejszą porażką i postawą na swoim torze drużyna ROW-u wyleczyła dużą część swoich kibiców z nadziei na wywalczenie w tym sezonie awansu do ekstraligi. Do meczu z popularną Ostrowią ROW przystępował jako wicelider tabeli, ale po dzisiejszych spotkaniach spadł na czwarte miejsce w tabeli, które wcześniej zajmowała drużyna z Ostrowa (obecnie drużyny z Bydgoszczy, Ostrowa Wlkp. i Rybnika mają po 18 pkt). Tej pozycji rybniczanie raczej nie poprawią, bo w ostatnim meczu rundy zasadniczej zmierzą się na wyjeździe z niepokonanym liderem I ligi - Falubazem Zielona Góra.

Żużlowcy ROW-u sprawili dzisiaj swoim kibicom przykrą niespodziankę. Zdj. Wacław Troszka

Jeśli na trzecim miejscu w tabeli pozostanie dzisiejszy rywal rybnickich Rekinów to drużyny z Rybnika i Ostrowa Wlkp. zmierzą się ze sobą jeszcze dwa razy - w pierwszej rundzie play-offów.

Punkty dla ROW-u zdobyli: Brady Kurtz - 12+1 (2,1*,3,3,3); Patryk Wojdyło - 9+1 (2,2,1,2,2*); Matej Zagar - 5+1 (1*,3,d,1); Patrick Hansen - 10+1 (1,2,2,2*,0,3); Paweł Trześniewski - 1+1 (0,1*,0,0); Kacper Tkocz - 1 (1,d,0);
Jan Kvech - 2 (0,1,1)

 

Dotkliwa porażka żużlowców z Arged Malesą Ostrów Wlkp.

27 zdjęć

Żużlowcy ROW-u Rybnik w starciu z drużyną Arged Malesy Ostrów byli bezradni i przegrali ważny mecz na swoim torze 40:50. W 13 wyścigach, w których rozstrzygnęły się jego losy żużlowcy ROW-u odnieśli tylko dwa (!) indywidualne zwycięstwa; sztuka ta udała się Brademu Kurtzowi i Matejowi Zagarowi.

 

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry