Strona główna/Aktualności/Sport/Prawdziwe piłkarskie święto - za nami turnieje Summer (..)

Prawdziwe piłkarskie święto - za nami turnieje Summer RAP Cup

20.05.2024 Sport

W miniony weekend, rywalizacja młodych talentów rozpoczęła IV edycję turnieju Summer RAP Cup. W emocjonujących potyczkach piłkarskich, dzieci z roczników 2016 i 2018 pokazały swoje umiejętności i serce do gry.

W minioną niedzielę, 19 maja, na obiekcie MOSiR w Rybniku-Kamieniu, z wielkim rozmachem rozpoczęła się IV edycja turnieju Summer RAP Cup 2024. W rywalizacji wzięli udział młodzi piłkarze i piłkarki z roczników 2016 i 2018. Piękna, wiosenna pogoda przyciągnęła licznych kibiców z całego Śląska i okolic. Sportowe emocje sięgały zenitu, doping był gorący, a uśmiechy miłośników piłki nożnej i wielka radość z gry towarzyszyły wydarzeniu przez cały dzień.

Summer RAP Cup 2024 rozpoczął się rywalizacją piłkarzy z roczników 2016 i 2018. Zdj. UKS RAP Rybnik

W pierwszej turze rozegrano turniej rocznika 2016, w którym udział wzięły drużyny UKS RAP Rybnik, Unia Turza Śląska, MKS Żory, KS Stadion Śląski, LKS Gardawice, Naprzód Żernica, SMS Tychy, Fundacja Górnika Zabrze, Sparta Zabrze, Orzeł Jankowice, KS Brzezinka. Na podium stanęły najlepsze zespoły tego dnia: GLKS Wilkowice zdobył brązowy medal, Spójnia Zebrzydowice zajęła drugie miejsce, a triumf odnieśli podopieczni Akademii Piłkarskiej z Gliwic.

Zdj. UKS RAP Rybnik

Druga tura była prawdziwą gratką dla kibiców. Na boisku pojawili się najmłodsi adepci piłki nożnej, czyli skrzaty z rocznika 2018. Aż 10 drużyn zgromadziło się, by cieszyć się grą, strzelać piękne bramki i stawiać pierwsze kroki w turniejowych potyczkach. Klasyfikacji nie prowadzono, ponieważ głównym celem imprezy była zabawa i szerzenie pasji do ruchu oraz aktywności fizycznej. Na boisku pojawili się: UKS RAP Rybnik, Forteca Świerklany, LKS Tworków, APG, Junior Training Racibórz, Naprzód Żernica, AP Kamyczki, Polonia Bytom oraz AKS Mikołów.

Wszyscy gracze udowodnili, że mimo młodego wieku, ich umiejętności i serce do piłki są ogromne. Zdj. UKS RAP Rybnik

Najlepsi zawodnicy obu turniejów zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, pucharami i statuetkami. Partnerami turniejów byli MOSiR Rybnik, Pizzeria Silesiana oraz Miasto Rybnik.

Niebawem odbędą się kolejne zawody. W niedzielę, 2 czerwca, na murawie w Kamieniu zobaczymy zespoły roczników 2015 oraz 2017, które rozegrają następny fantastyczny turniej.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry