Strona główna/Aktualności/Sport/Poważna kraksa Trześniewskiego

Poważna kraksa Trześniewskiego

02.08.2023 Sport

W czasie żużlowego turnieju ćwierćfinałowego Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który w środę, 2 sierpnia odbył się na stadionie przy ul. Gliwickiej doszło do groźnej kraksy, w której ucierpiał 18-letni junior ROW-u Rybnik Paweł Trześniewski.

Feralny wyścig 11. tuż przed kraksą. W białym kasku Grzelak, w czerwonym Paweł Trześniewski. Zdj. Wacław Troszka
Na pierwszym łuku 11. wyścigu zdecydowanie prowadził już junior Motoru Lublin Kacper Grzelak, a Paweł Trześniewski walczył o drugą lokatę z Kacprem Mateuszem Grzelakiem z PSŻ-tu Poznań. Na wyjściu z łuku żużlowiec ROW-u był już nieco z przodu, ale wtedy jadący bliżej krawężnika rywal stracił panowanie nad motocyklem i rozpędzony władował się w rybniczanina, który uderzony chyba jeszcze przez własny motocykl wylądował pod dmuchaną bandą. Arbiter wykluczył zawodnika z Poznania, a Pawła Trzesniewskiego karetka zabrała do szpitala w Orzepowicach.

Pawła Trześniewskiego karetka zabrała do szpitala w Orzepowicach, gdzie u młodego żużlowca stwierdzono całkiem poważne urazy. Zdj. Wacław Troszka

Po przeprowadzeniu kompleksowych badań lekarze stwierdzili u Pawła poważny uraz klatki piersiowej i obrażenia wewnętrzne. Stan młodego sportowca jest określany jako poważny, ale stabilny.
Pochodzący z Opola Paweł Trześniewski, który 28 lipca obchodził swoje 18. urodziny, jest jednym z dwóch podstawowych juniorów drużyny ROW-u Rybnik i jego ewentualny brak w decydujących meczach sezonu (runda play-off) będzie znaczącym osłabieniem zespołu rybnickich Rekinów.
Pod nieobecność Trześniewskiego drużyna juniorów ROW-u w składzie: Kacper Tkocz, Lech Chlebowski, Kamil Winkler z dorobkiem 31 pkt zajęła w czwórmeczu trzecie miejsce. Wygrali i to zdecydowanie (43 pkt) juniorzy Arged Malesy Ostrów Wlkp., którzy wystąpili bez swego najlepszego zawodnika Jakuba Krawczyka (dzień wcześniej poobijał się w zawodach młodzieżowych).

Ostatni, 20. wyścig środowego czwórmeczu. Kacper Tkocz (kask czerwony) przegrywa z Batoszem Bańborem z Motoru Lublin (w niebieskim). Zdj. Wacław Troszka

Drugie miejsce zajęła ostatecznie ekipa Motoru Lublin (33 pkt). Przed 20., ostatnim, wyścigiem czwórmeczu Motor miał tyko 1 pkt przewagi nad gospodarzami, ale w tym ostatnim starcie 16-letni junior z Lublina Bartosz Bańbor po ciekawym pojedynku pokonał 18-letniego Kacpra Tkocza z ROW-u. Czwarte miejsce zajęła zdecydowanie najsłabsza drużyna Skorpionów z Poznania. Z 20 wyścigów młodzi żużlowcy ROW-u Rybnik wygrali indywidualnie tylko trzy. Jeden zdążył wygrać Paweł Trześniewski, a dwa razy pierwszy był Kacper Tkocz.
Po dwóch z czterech turniejów ćwierćfinałowych w rybnickiej grupie z kompletem 8 pkt prowadzi drużyna z Ostrowa Wlkp., a zespoły z Rybnika i Lublina zajmują ex aequo drugie miejsce mając po 5 pkt. Do półfinałów DMPJ awansują dwie najlepsze drużyny tej grupy. Kolejne dwa turnieje odbędą się Lublinie (9 sierpnia) i w Ostrowie Wlkp.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry