Strona główna/Aktualności/Sport/Poprawia się stan zdrowia młodego żużlowca

Poprawia się stan zdrowia młodego żużlowca

04.08.2023 Sport

Mamy dobre wieści! Poprawia się stan zdrowia Pawła Trześniewskiego, 18-letniego żużlowca ROW-u Rybnik, który trafił do rybnickiego szpitala wojewódzkiego w Orzepowicach w minioną środę po poważnej kraksie.

Paweł Trześniewski, 18-letni żużlowiec ROW-u Rybnik dobrzeje w rybnickim szpitalu wojewódzkim. Stan jego zdrowia jest już znacznie lepszy niż wchwili, gdy trafiłdo karetki. Zdj. Wacław Troszka
Do wypadku, w którym ucierpiał, zawinionego przez rywala z Poznania, doszło krótko po starcie do 11. wyścigu zawodów młodzieżowych, odbywających się na rybnickim stadionie.
Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie ROW-u Rybnik, poprawa stanu zdrowia Pawła jest znaczna. Dowiadujemy się również, że pomogła mu farmakologia i drenaż mocno stłuczonych organów wewnętrznych, z tego co wiemy głównie płuc i wątroby. Pojawiła się też informacja, że młody żużlowiec nie może się już doczekać powrotu na tor.
Dzisiaj pojawiła się też informacja, o przełożeniu ostatniej I-ligowej kolejki zasadniczej części sezonu, która miała się odbyć w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia na kolejną niedzielę, czyli 12 sierpnia. Powodem są mocno deszczowe prognozy pogody. A zatem mecz wyjazdowy rybnickich Rekinów w Zielonej Górze z niepokonanym liderem - Falubazem, dopiero za tydzień!

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry