Strona główna/Aktualności/Sport/Polacy pokonują Hiszpanów i zostają mistrzami świata w (..)

Polacy pokonują Hiszpanów i zostają mistrzami świata w piłce nożnej policji! W drużynie policjant z Czerwionki-Leszczyn

08.12.2022 Sport

Polacy pokonują Hiszpanów i zostają mistrzami świata w piłce nożnej policji! W dniach 1-3 grudnia na Wyspach Kanaryjskich odbył się III Światowy Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej. Reprezentacja polskiej policji, broniąca tytułu mistrzów świata, pokonała w finale Hiszpanów i znów stanęła na najwyższym stopniu podium. W zwycięskim składzie przez cały turniej grał młodszy aspirant Piotr Pacholski z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach.

Policyjna reprezentacja Polski na mistrzostwach na Wyspach Kanaryjskich. zdj. Policja Rybnik

Mecze grupowe rozegrano „każdy z każdym”, po 20 minut. W pierwszym reprezentacja polskiej policji spotkała się z drużyną Słowenii, z którą wygrała 7:0. W drugim spotkaniu z Włochami nasi zawodnicy pokazali charakter, wygrywając 3:1. W kolejnym meczu Polacy wygrali z reprezentacją Włoch (Arona) 3:0. Ostatni mecz grupowy z ekipą z Hiszpanii był przepustką do rundy finałowej i tak jak w poprzednich spotkaniach, górą byłą polska reprezentacja.

Polacy bronili mistrzowskiego tytułu. Skutecznie. Zdj. Policja Rybnik

W ćwierćfinale los skojarzył Polaków ze Szwajcarią. Od pierwszej do ostatniej minuty mecz był bardzo zacięty. Szybko strzelona bramka pozwoliła na nadanie tempa gry przez Polaków. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 5:0.

Półfinałowe spotkanie rozegrano pomiędzy reprezentacją polskiej policji i drużyną z Katalonii. Po ciężkiej walce mecz ułożył się po myśli szkoleniowca reprezentacji polskiej Policji, Andrzeja Kuczyńskiego i zwyciężyliśmy 1:0. To zwycięstwo zapewniło awans do wymarzonego finału.

Droga do finału nie była łatwa. Zdj. Policja

W meczu finałowym nasza reprezentacja zmierzyła się z Hiszpanami. Przeciwnicy od pierwszej minuty pokazali ogromną wolę walki i duży charakter. Po bardzo trudnym, wyrównanym meczu nasi zwyciężyli 3:0, broniąc tytuł mistrzów świata, który zdobyli w 2021 roku. Wszystkie bramki padły w II połowie.

Polacy wygrali w finale z Hiszpanią i obronili tytuł mistrzów świata. Zdj. policja

Wyjazd reprezentacji polskiej policji na mistrzostwa świata w piłce nożnej drużyn siedmioosobowych możliwy był dzięki znacznemu wsparciu Stołecznej Grupy CBŚ Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz środkom własnym, a policjanci poświęcili swój czas wolny w ramach urlopu.