Strona główna/Aktualności/Sport/Pokonały sąsiadki z tabeli

Pokonały sąsiadki z tabeli

23.01.2023 Sport

W meczu 17. kolejki I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik pewnie pokonały depczący im po piętach drugi zespół Ślęzy Wrocław 87:53. W październiku rybniczanki przegrały we Wrocławiu różnicą 19 pkt (45:64), a w poniedziałek wygrały 34 pkt, co może mieć istotne znaczenie przy ustalaniu kolejności zespołów po fazie zasadniczej rozgrywek.

Najwięcej punktów dla rybnickiej drużyny - 25, ponownie zdobyła Martyna Czyżewska. Zdj. Wacław Troszka
Zespół RMKS-u Xbest zagrał dzisiaj zdecydowanie i skutecznie, wygrywając wszystkie cztery kwarty. Rywalki dotrzymywały gospodynią kroku tylko w pierwszej połowie, po której przegrywały 33:38. Druga połowa była już popisem skutecznej gry podopiecznych trenera Adama Renera; trzecią kwartę wygrały 25:14, a czwartą, ostatnią 24:6.
- Musiałyśmy uwierzyć w siebie i się rozruszać - powiedziała po meczu najbardziej doświadczona Martyna Czyżewska, która była najskuteczniejszą zawodniczką całego meczu. Zdobyła 25 pkt i aż czterokrotnie celnie rzuciła za 3 pkt. Aż 23 minuty spędziła na parkiecie niespełna 16-letnia Klaudia Keller, zdobywając w tym czasie 13 pkt.

13 pkt zdobyła dzisiaj dla RMKS-u Xbest niespełna 16-letnia Klaudia Keller, która zagrała aż 23 minuty. Zdj. Wacław Troszka

Ponad 2 minuty zagrała o rok starsza Patrycja Pendziałek, która do dorobku drużyny dorzuciła 5 pkt, trafiając raz za 3 pkt.

Punkty dla RMKS-u Xbest zdobyły: Martyna Czyżewska 25; Beata Jurczyńska (kpt.) 17; Klaudia Keller 13, Paulina Majda, Dominika Bednarek i Ewa Bacik po 8; Patrycja Pendziałek 5; Natalia Rudzińska 3. Zagrała również Paulina Hnida.

Po dzisiejszym zwycięstwie rybnicka drużyna znów ma na swoim koncie tyle samo zwycięstwcoi porażek - po 8. W tabeli zajmuje 6 miejsce, ale o jeden mecz mniej ma na swoim koncie drużyna AZS-u Korony Kraków, która również wygrała dotąd 8 meczów.
W kolejnych dwóch meczach o wygraną będzie bardzo trudno, bo najpierw 5 lutego rybniczanki zmierzą się na wyjeździe z Liderem Swarzędz (5. miejsce w tabeli; 9 zwycięstw), a potem 11 lutego już na swoim parkiecie zagrają z prawdziwym liderem tabeli - Wisłą CanPack Kraków, która dotąd przegrała tylko jeden mecz.

Koszykarki wygrały z sąsiadkami z tabeli

23 zdjęcia

23 stycznia w meczu 17. kolejki I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik pewnie pokonały depczący im po piętach drugi zespół Ślęzy Wrocław 87:53. W październiku rybniczanki przegrały we Wrocławiu różnicą 19 pkt (45:64), a teraz wygrały 34 pkt, co może mieć istotne znaczenie przy ustalaniu kolejności zespołów po fazie zasadniczej rozgrywek.