Podwójne złoto mistrzostw Polski szpadzistek z Rybnika
Mistrzostwa Polski U23 szpadzistek w Krzeszowicach zakończyły się tryumfem zawodniczek RMKS-u Rybnik, które zdobyły tytułu mistrzowskie w turnieju indywidualnym i drużynowym.

Nie ulega wątpliwości że reprezentantki rybnickiego klubu uchodziły za faworytki młodzieżowych mistrzostw Polski. W turnieju indywidualnym wywalczony przed rokiem tytuł mistrzowski obroniła Kinga Zgryźniak. Tak jak wtedy, w walce finałowej pokonała 15:14 swoją klubową koleżankę, o rok młodszą Alicję Klasik, która zdobyła srebrny medal. 9. miejsce zajęła Patrycja Frystacka, a 10. Gloria Klughardt
W turnieju drużynowy wspomniana czwórka RMKS-u, czyli: Zgryźniak, Klasik, Frystacka i Klughardt, tak jak przed rokiem stanęła na najwyższym stopniu podium, pewnie wygrywając oba turniejowe mecze. Rybniczanki najpierw wygrały 45:23 z Piastem Gliwice, natomiast w finale pokonały drużynę AZS-u AWF-u Katowice 45:30.
Jeszcze w maju nasze szpadzistki czeka kilka ważnych startów. Już w najbliższą niedzielę, 17 maja w Warszawie odbędzie się turniej Pucharu Polski seniorek. Od 22 do 24 maja w Saint Maur niedaleko Paryża potrwa kolejny w tym roku turniej Pucharu Świata. W gronie 12 reprezentantek naszego kraju jest aż 5 zawodniczek RMKS-u Rybnik: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Anna Mroszczak , Gloria Klughardt i Laura Misiak. To będzie ostatni już zagraniczny start naszych kadrowiczek przed mistrzostwami Europy, które również odbędą się we Francji w drugiej połowie czerwca.
Jeszcze w samym końcu maja w Warszawie odbędą się mistrzostwa Polski, na które szpadzistki RMKS-u wybierają się dużą grupą, bo oprócz seniorek: Anny Mroszczak, Kingi Zgryźniak, Patrycji Frystackiej, Glorii Klughardt i Alicji Klasik wezmą w nich udział również juniorki rybnickiego klubu Liliana Porwoł i Laura Misiak oraz kadetki Laura Strzebińczyk i Liliana Niedobecka.