Strona główna/Aktualności/Sport/Piłkarski ROW prawie gotowy

Piłkarski ROW prawie gotowy

06.08.2022 Sport

Wczoraj, 5 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ul. Gliwickiej najwierniejszym kibicom i sympatykom piłkarskiego ROW-u 1964 Rybnik przedstawiono drużynę, która 13 sierpnia rozpocznie drugi z rzędu IV-ligowy sezon.


W piłkarskim ROW-ie same nowości - nowy prezes, nowy trener i kliku nowych piłkarzy. Zdj. Wacław Troszka
W czasie prezentacji przedstawiono również w ważniejszej połowie nowy sztab szkoleniowy zespołu z trenerem Oleksandrem Szeweluchinem na czele oraz nowego sternika piłkarskiego klubu Mirosława Mosóra, który funkcję prezesa ROW-u objął w czerwcu, zostając następcą Henryka Frystackiego.

Drużyna ROW-u to mieszanka rutyny, doświadczenia i młodzieńczego zapału. Zdj. Wacław Troszka

Po prezentacji piłkarze, już w nowych meczowych koszulkach rozegrali mecz sparingowy z drugą drużyną I-ligowego GKS-u Katowice, który pewnie wygrali 4:0.
Skład ligowej drużyny nie jest jeszcze zamknięty i możliwe jest zakontraktowanie kolejnych piłkarzy, ale wiadomo już, że będzie ona połączeniem rutyny i doświadczenia dojrzałych już graczy z werwą i zapałem młodych wychowanków klubu. Obok kapitana zespołu Jana Janika (32 lata) i Marka Krufila (33) zespół tworzą wychowankowie rozpoczynający dopiero przygodę z ligowym futbolem. Do tego grona należą m.in. 17-letni pomocnik Olaf Sobik, który zadebiutował w drużynie jeszcze w III-ligowym sezonie 2020/21 i 16-letni napastnik Nikodem Juraszczyk, który wczoraj strzelił jedną z bramek.

Sparingowy mecz z drugą drużyną GKS-u Katowice ROW wygrał 4:0. Zdj. Wacław Troszka

Pierwszy mecz ligowy ROW rozegra 13 sierpnia na wyjeździe z LKS-em Czaniec. Więcej informacji na stronie internetowej klubu (row1964rybnik.com).
Wacław Troszka

Prezentacja piłkarskiego ROW-u 1964

28 zdjęć

5 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ul. Gliwickiej kibicom i sympatykom piłkarskiego ROW-u 1964 Rybnik zaprezentowano drużynę, która 13 sierpnia rozpocznie drugi z rzędu IV-ligowy sezon.

do góry