Strona główna/Aktualności/Sport/Piłkarska sobota

Piłkarska sobota

06.04.2024 Sport

Halowi ligowcy, z wyjątkiem futsalistek TS ROW, zakończyli już rozgrywki, więc grono walczących o punkty rybnickich drużyn mocno się uszczupliło. Dzisiaj jednak w Rybniku piłkarska sobota.

O godz. 13 na boisku w Kamieniu kolejny mecz rozpocznie II-ligowa drużyna TS ROW, która zmierzy się z Respektem Myślenice, zajmującym z 15 pkt 9. miejsce w tabeli. Popularne „Frelki” zajmują miejsce 6., mając na koncie 20 pkt. Będzie to jednak kolejny mecz, w którym TS ROW wystąpi w składzie młodzieżowym, bo najlepsze piłkarki drużyn skupiają się na toczących się równolegle rozgrywkach ekstraligi futsalu i jutro (o godz. 18) czeka je bardzo ważny, wyjazdowy mecz z AZS-em Uniwersytet Warszawski.
Z kolei o godz. 17 kolejny bój o ligowe punkty rozpoczną na stadionie przy Gliwickiej IV-ligowi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik. Po ostatniej wyjazdowej porażce w Bielsku-Białej rybniczanie zajmują 11. miejsce w tabeli, a dzisiaj zmierzą się z Tempem Puńców z miejsca 6. Rywale mają na swoim koncie 30 pkt, a zielono-czarni 27, więc w przypadku wygranej gospodarzy drużyny zrównają się punktami. To kolejny bardzo ważny mecz rybnickiej drużyny walczącej o utrzymanie w IV lidze, którą po zakończeniu sezonu czeka reorganizacja.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry