Strona główna/Aktualności/Sport/Ostatni żużel, ostatnie trofeum

Ostatni żużel, ostatnie trofeum

23.10.2022 Sport

Najlepszy z juniorów ROW-u Rybnik Paweł Trześniewski wygrał dzisiaj z kompletem punktów otwarte młodzieżowe mistrzostwa Śląska na żużlu, które odbyły się na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Najlepsza trójka młodzieżowych mistrzostw Śląska, od lewej: Nazar Parnicki, Paweł Trześniewski i Kacper Halkiewicz. Zdj. Wacław Troszka
To były już ostatnie w tym roku zawody żużlowe na naszym stadionie. O tytuł mistrza Śląska rywalizowali juniorzy klubów z Rybnika, Częstochowy, Łodzi, Krosna i Rzaszowa oraz 16 letni Ukrainiec Nazar Parnicki. Tytuł zdobył najlepszy obecnie junior ROW-u Paweł Trześniewski, który wygrał wszystkie swoje wyścigi, choć ostatniego swojego biegu nie ukończył. O zwycięstwo walczył w nim z 16-latkiem z Częstochowy, Szymonem Wolskim, który po starcie objął prowadzenie, Po wyjściu z przedostatniego wirażu Trześniewski wyprzedził go atakując po zewnętrznej części toru i na wejściu w ostatni łuk zjechał ostro do krawężnika. Rozpędzony, niedoświadczony rywal nie zdołał opanować motocykla i uderzył w żużlowca ROW-u. Wypadek wyglądał bardzo groźnie, ale obaj zawodnicy o własnych siłach wrócili do parku maszyn. Było to ostatnie okrążenie wyścigu, więc sędzia wykluczył młodego częstochowianina, a Trześniewskiemu przyznał 3 pkt za wygranie wyścigu.

Niestety, w czasie dzisiejszych zawodów doszło do kilku groźnych kraks, na szczęście w większości z nich nikt nie doznał poważnych urazów. Zdj. Wacław Troszka

Była to już druga w dniu dzisiejszym kraksa Pawła Trześniewskiego, który upadł też tuż po starcie w swoim przedostatnim starcie, gdy przed wejściem w pierwszy łuk starł się na łokcie z Mateuszem Dulem z Orła Łódź i obaj zakończyli ten pojedynek na dmuchanej bandzie. Bieg został powtórzony i wtedy Paweł Trześniewski pewnie już zwyciężył. Po tych dwóch kraksach z jego udziałem nie wiadomo było, czy bardziej cieszyć się z jego zwycięstwa czy z faktu, że cało wyszedł z opresji i był w stanie o własnych siłach wejść na podium.
W kilku groźnie wyglądających wypadkach najbardziej ucierpiał 15-letni Nikodem Chorzępa z II-ligowej Stali Rzeszów, który z podejrzeniem urazu kręgosłupa został odwieziony do szpitala.

Wychowanek ROW-u Paweł Trześniewski zakończył sezon zdobywając tytuł młodzieżowego mistrza Śląska. Rybniccy kibice obawiają sie, że utalentowany junior zmieni wkrótce barwy klubowe. Czy tak faktycznie się stanie przekonamy się dopiero w listopadzie. Zdj. Wacław Troszka

Drugie miejsce w dzisiejszym turnieju zajął 15-letni Kacper Halkiewicz z Włókniarza Częstochowa (14 pkt), a trzecie Ukrainiec Nazar Parnicki (13 pkt). Na czwartym miejscu uplasował się z 12 pkt wychowanek ROW-u Błażej Wypior, wypożyczony w tym sezonie do II-ligowego Kolejarza Rawicz (wystąpił tylko w jednym meczu), a na piątym Kacper Tkocz (11 pkt). Dwaj pozostali zawodniczy ROW-u Lech Chlebowski i Kamil Winkler zajęli odpowiednio miejsca 8. i 12.
(WaT)

Otwarte, młodzieżowe mistrzostwa Śląska na żużlu

8 zdjęć

Najlepszy z juniorów ROW-u Rybnik Paweł Trześniewski wygrał z kompletem punktów otwarte młodzieżowe mistrzostwa Śląska, które 23 października odbyły się na stadionie  przy ul. Gliwickiej.

do góry