Strona główna/Aktualności/Sport/Ostatni dzień zapisów na Kamień Extreme

Ostatni dzień zapisów na Kamień Extreme

17.09.2023 Sport

Jeszcze tylko dzisiaj, 17 września można się zapisać na tegoroczną, 18. edycję biegu przeszkodowego Kamień Extreme, który 24 września odbędzie się na terenie ośrodka MOSiR-u w Kamieniu.

Na uczestników Kamień Extreme czeka blisko 20 przeszkód o bardzo różnym charakterze. Zdj. Wacław Troszka
Na trasie liczącej 5,5 km oprócz przeszkód jak najbardziej naturalnych znajdą się również te wymyślone i przygotowane przez organizatorów; wszystkich przeszkód będzie łącznie około 20. W biegu będzie można wziąć udział na dwa sposoby. W formule „Tarzan”, rywalizując o jak najlepsze miejsce i o nagrody przygotowane dla zwycięzców, oraz w formule „King Kong”, w której nie będzie prowadzona klasyfikacja i nie będzie nagród.

Punkty do BGP

Kamień Extreme to bieg zaliczany do Biegowego Grand Prix Rybnika. Uczestnicy, którzy będą się ścigać w formule „Tarzan”, na podstawie regulaminu Biegowego GP otrzymają punkty w zależności od zajętych miejsc. Natomiast każdy kto ukończy zmagania w formule King Kong, otrzyma 1 pkt, świadczący o ukończeniu Kamień Extreme.

Dla maluchów

W tym samym dniu odbędzie się również bieg przeszkodowy Kamień Extreme Kids. Na jego trasie przeszkody będą oczywiście dostosowane do możliwości startujących.

Kamień Eźtreme 2022. Zdj. Wacław Troszka

Zapisy

W Kamień Extreme mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które do dnia 24 września będą miały ukończony 13. rok życia. Limit uczestników biegu wynosi 350. Do 17 września można się zapisać przez formularz internetowy. Opłata startowa wynosi obecnie 110 zł od osoby dla formuły „Tarzan” i 90 zł dla formuły (King Kong). Jeśli limit uczestników nie zostanie wyczerpany do biegu przeszkodowego w Kamieniu będzie się można jeszcze zgłosić w dniu imprezy, ale wtedy opłatę startową (odpowiednio 150 i 120 zł) trzeba już będzie opłacić gotówką.
Więcej informacji o Kamień Extreme oraz link do zapisów można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku (https://mosir.rybnik.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosc/18-kamien-extreme-2023).
Gdy publikowaliśmy tę informację było już tylko 66 wolnych miejsc.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry