Strona główna/Aktualności/Sport/Narybek ROW-u Rybnik w akcji

Narybek ROW-u Rybnik w akcji

28.05.2024 Sport

Po pięciu ligowych kolejkach żużlowcy Innpro ROW-u Rybnik z kompletem punktów prowadzą w tabeli 2. Ekstraligi (dawna I liga, czyli de facto II). Cieszą nie tylko dobre wyniki zespołu, ale i fakt, że wreszcie mają w nich swój udział rybniccy juniorzy, czyli tercet: Kacper Tkocz, Paweł Trześniewski i Maksym Borowiak.

Juniorzy, wychowankowie ROW-u Rybnik Paweł Trześniewski (na pierwszym planie) i Kacper Tkocz Zdj. Wacław Troszka

Ten ostatni to wypożyczony na ten sezon wychowanek Unii Leszno. Wygląda na to, że jego pojawienie się w klubie zmotywowało naszych juniorów do bardziej wytężonej pracy.

Już w pierwszym meczu sezonu, w Poznaniu Kacper Tkocz wygrał indywidualnie dwa wyścigi, walnie przyczyniając się do zwycięstwa drużyny. W ubiegłym sezonie para rybnickich juniorów nie wygrała w lidze ani jednego biegu młodzieżowego (drugi wyścig każdego meczu). W tym roku po 5 meczach młode RT Rekiny mają już na swoim koncie dwa podwójnie (5:1) wygrane takie biegi.

Drużyna juniorów ROW-u Rybnik, w której oprócz 19-letnich ligowców Tkocza, Trześniewskiego i Borowiaka jeżdżą również 18-letni Kamil Winkler i debiutujący w juniorskim zespole 16-letni Szymon Tomaszewski dobrze spisuje się w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Dla zawodnika Innpro ROW-u Rybnik Pawła Trześniewskiego (na zdjęciu z ojcem) drugie miejsce w Brązowym Kasku to całkiem spory sukces. Zdj. Wacław Troszka

Paweł Trześniewski drugi w Brązowym Kasku

Ostatnio na wysokie obroty wskoczył Paweł Trześniewski, który sympatykom rybnickich Rekinów sprawił w minioną niedzielę sporą niespodziankę zajmując w turnieju o Brązowy Kask w Pile drugie miejsce. W Pile z kompletem zwycięstw wygrał wychowanek Polonii Bydgoszcz Wiktor Przyjemski, który w tym sezonie reprezentuje już barwy Motoru Lublin.

Paweł Trześniewski, popularny „Pablo” cztery swoje wyścigi wygrał i tylko raz minął linię mety jako ostatni. Z kolei wczoraj w Łodzi, gdzie odbył się turniej zaplecza kadry juniorów Paweł Trześniewski z dorobkiem 11 pkt zajął miejsce trzecie, za plecami częstochowianina Kacpra Halkiewicza i Bartosza Bańbora z Motoru Lublin.

Narybek na torze

Ci sympatycy czarnego sportu, których interesują postępy, jakie czyni klubowy narybek Rekinów powinni się dzisiaj wybrać na stadion przy ul. Gliwickiej, bo o 16.30 rozpocznie się tam turniej I rundy Indywidualnego Pucharu GKSŻR z udziałem najmłodszych żużlowców, mających licencję na motocykle z silnikami o pojemności 250 cm3. Z rówieśnikami z Polski, Czech ora jednym Francuzem będą się ścigać najmłodsze Rekiny, czyli 15-letni Paweł Wyczyszczok oraz dwaj 14-latkowie Nikodem Leśnik i Piotr Reszka. Wśród rywali jest m.in. utytułowany bydgoszczanin Maksymilian Pawełczak, który w 2022 roku zdobył tytuł mistrza świata w klasie 125 cm3.
Bilety na dzisiejsze zawody kosztują 10 zł, ale dla posiadaczy karnetów i dzieci do 10 roku życia wstęp wolny!

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry