Strona główna/Aktualności/Sport/Narciarskie mistrzostwa Rybnika

Narciarskie mistrzostwa Rybnika

20.01.2023 Sport

5 lutego, jeśli aura pozwoli, na stoku Zagroń w Istebnej odbędą się 5. Mistrzostwa Rybnika w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Organizujący je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku rozpoczął już internetowe zapisy! Ograniczeń wiekowych brak!

Uczestnicy uboegłorocznych narciarskich mistrzostw Rybnika zorganizowanych przez MOSiR również w Istebnej, ale na Złotym Groniu. Zdj. Wacław Troszka

W dorocznych zawodach mogą wziąć udział mieszkańcy Rybnika, posiadający dowód osobisty wydany przez prezydenta Rybnika, a także nieposiadające takiego dokumentu ich żony i mężowie oraz partnerki i partnerzy. Limit uczestników zawodów (narty +snowboard) ustalono na 150 osób, ale do Istebnej będą się mogli również wybrać kibice i sympatycy startujących. 50 osób będzie mogło pojechać do Istebnej i wrócić do Rybnika autokarem. O przyznaniu miejsca w autobusie decydować będzie kolejność pełnych zgłoszeń, które finalizuje uiszczenie opłaty startowej. Najwyższa - start osoby dorosłej + przejazd autokarem wynosi 120 zł. 90 zł zapłacą dzieci i młodzież do 18 roku życia, a tylko 40 zł podróżujący autokarem kibice.
Organizatorzy nie wprowadzili żadnych ograniczeń co do wieku zawodników startujących w slalomie gigancie. Obowiązkowy będzie natomiast start w kasku. Udział w zawodach będzie też warunkiem otrzymania 4-godzinnego karnetu na wyciąg. W przypadku rywalizacji narciarzy poza klasyfikacją open zostaną sporządzone również klasyfikacje dla sześciu kategorii wiekowych. Natomiast snowboardziści będą rywalizować tylko we wspólnej kategorii open.

W mistrzostwach nagrodę można zdobyć nie tylko za szybki przejazd trasy slalomu giganta, ale i za efektowne przebranie. Zdj. Wacław Troszka

Już tradycyjnie, nagrody dodatkowe otrzymają trzej uczestnicy mistrzostw Rybnika, którzy na stoku Zagroń w Istebnej zaprezentują najciekawsze przebrania.
Uczestnicy zawodów zostaną oczywiście ubezpieczeni, a nad ich bezpieczeństwem będą czuwać na miejscu ratownicy GOPR-u.
Szczegółowe informacje na temat mistrzostw Rybnika w narciarstwie alpejskim, a właściwie to w beskidzkim, oraz przekierowanie do zapisów można znaleźć na stronie internetowej rybnickiego MOSiR-u ( https://mosir.rybnik.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosc/v-rybnickie-zawody-w-narciarstwie-alpejskim-i-snowboardzie ). Gorąco polecamy!
(WaT)

do góry