Strona główna/Aktualności/Sport/Mundial dla Rybnickich Dzielnic. Finał w sobotę

Mundial dla Rybnickich Dzielnic. Finał w sobotę

30.06.2022 Sport

W sobotę 25 czerwca zainaugurowano turniej piłkarski Mundial 2022 dla Rybnickich Dzielnic. Pierwszego dnia w grupie B zmierzyły się reprezentacje Północy, Niedobczyc, Chwałęcic i Ochojca. W niedzielę mecze rozgrywała grupa A, w której zagrały drużyny z dzielnic Maroko-Nowiny, Golejów, Stodoły i Meksyk. W sobotę 2 lipca półfinały i finał.

Mundial dla Rybnickich Dzielnic. Zdj. organizatora

W sobotnich półfinałach Mundialu 2022 dla Rybnickich Dzielnic zagrają: Maroko-Nowiny z Ochojcem i Chwałęcice z Golejowem.

- Szkoda tylko, że zwycięstwo jednej z trzech wcześniej wspomnianych drużyn nie będzie już zapewne smakowało tak samo. W turniejach towarzyskich najważniejsza jest bowiem integracja i "duch sportu", a wydaje się, że tym razem górą była ambicja - zauważają organizatorzy Mundialu dla Dzielnic.

Podczas rozgrywek nie brakowało bowiem kontrowersji. Gracze ze Stodół, którzy podczas niedzielnych rozgrywek dostali prawdziwe lanie, zasłużyli na nagrodę fair play, bo w drużynach z dzielnic Maroko-Nowiny i Golejów wystąpili nieuprawnieni gracze.

Złożony protest (oficjalnie tylko jeden) dotyczył jednakże również drużyn rozgrywających swoje spotkania dzień wcześniej - Chwałęcic i Niedobczyc. Organizatorzy ostatecznie nie wykluczyli drużyn, w których zagrali nieuprawnieni zawodnicy, a nałożyli tylko indywidualne kary wykluczenia, co oczywiście nie wszystkim się spodobało.

W sobotę 2 lipca półfinały i finał Mundialu dla Rybnickich Dzielnic.

Materiał prasowy

Mundial dla Rybnickich Dzielnic 2022

13 zdjęć

Do półfinałów Mundialu 2022 dla Rybnickich Dzielnic awansowały drużyny Maroko-Nowiny, Ochojec oraz Chwałęcice i Golejów.

do góry