Strona główna/Aktualności/Sport/Moc Ultrasa w Rybniku. Niezwykła premiera filmu

Moc Ultrasa w Rybniku. Niezwykła premiera filmu

08.11.2023 Sport

W niedzielę 5 listopada w Domu Kultury Chwałowice odbyła się niezwykła premiera filmu, filmu o Ultramaratonie 40 Rybnickich Rond zatytułowanego „Moc Ultrasa”.

Na gali panowała świetna atmosfera.

Zorganizowaną z tej okazji galę uświetnili aktorzy biorący udział w filmie czyli biegacze, ich bliscy oraz osoby wspomagające organizację biegu.

W chwałowickim Domu Kultury obecni byli również prezydent Rybnika Piotr Kuczera i senator RP Piotr Masłowski, który w Ultramaratonie 40 Rybnickich Rond startuje od jego pierwszej edycji w 2017 roku, a także dyrektorka obiektu Karina Abrahamczyk, bez której wsparcia impreza nie mogłaby się odbyć.

Jak przystało na galę był czerwony dywan, ścianka do zdjęć, fotoreporterzy, galowe stroje, wino, wyśmienite humory…

Na premierze było 151 osób

Pomimo statusu „gwiazd” każdy widz chcący uczestniczyć w premierze został poproszony o wsparcie zbiórki na leczenie i rehabilitację Poli Laskowskiej, dziewczynki która miejmy nadzieję za kilka lat symbolicznie wystartuje z biegaczami na kolejną edycję U40RR. Podczas akcji charytatywnej zebrano kwotę 4259,80 zł

Ultramaraton 40 Rybnickich Rond to jedyny taki bieg na świecie - każdego roku grupa kilkudziesięciu osób biegnie ponad 65 km przebiegając przez każde rondo w mieście.

W tegorocznej edycji wzięło udział 80 osób zaliczając 45 rond - start odbył się z dachu Focus Park, a meta znajdowała się na Rynku - tak blisko, ale jednak wyszło 70 km.

Rybnik ma największą ilość rond drogowych w Polsce, a każde z nich ma swoją niepowtarzalną dekorację oraz nazwę i właśnie tą niezwykłość rokrocznie mogą podziwiać biegający ludzie podczas U40RR.

Kolejna już ósma edycja odbędzie się 19 maja 2024 roku - zapraszamy w imieniu organizatorów do śledzenia ich kont społecznościowych gdzie znajdziecie informacje dotyczącego tego wydarzenia.

Moc Ultrasa w Rybniku

157 zdjęć

W niedzielę 5 listopada w Domu Kultury Chwałowice odbyła się premiera niezwykłego filmu o Ultramaratonie 40 Rybnickich Rond zatytułowanego „Moc Ultrasa”. 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry