Strona główna/Aktualności/Sport/Młode „rekiny” na drugim miejscu

Młode „rekiny” na drugim miejscu

24.05.2023 Sport

Na rybnickim torze młodzi żużlowcy z Łodzi, Wrocławia, Opola i Rybnika walczyli w drugim turnieju eliminacyjnym Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu w Częstochowie juniorzy ROW-u Rybnik wywalczyli drugie miejsce.

Juniorska drużyna ROW-u Rybnik, od lewej: Paweł Trześniewski, Seweryn Grabarczyk, Kacoer Tkocz, Lech Chlebowski, Kamil Winkler i trener Antoni Skupień. Zdj. Wacław Troszka

Czwórmecz wygrali żużlowcy Orła Łódź, którzy zdobyli 44 pkt. Podopieczni trenera Antoniego Skupienia uzbierali ich 40.
Na trzecim miejscu uplasowała się młodzież ekstraligowej Sparty Wrocław (26 pkt), a na czwartym II-ligowego Kolejarza Opole (10 pkt).
Ligowi juniorzy Orła i ROW-u ścigali się tu w minioną sobotę w czasie wygranego przez ROW meczu ligowego, nic więc dziwnego, że nieco starsza i bardziej doświadczona para Orła Mateusz Dul - Aleksander Grygolec czuła się dzisiaj na naszym torze wyśmienicie i zdobyła 27 pkt. Rybnicki duet ligowy Paweł Trześniewski - Kacper Tkocz uzbierał łącznie 24 pkt. Dorobek rybniczan mógł być większy, ale w swoim trzecim starcie (bieg 10.) Kacper Tkocz atakując prowadzącego Grygolca zbyt daleko wyjechał na wirażu koło parku maszyn pod bandę. Tam zakopał się w zwałach luźnej nawierzchni i niegroźnie upadł. Wcześniej, w biegu 9. jedynej dzisiaj porażki doznał Paweł Trześniewski, który minął linię mety za plecami Mateusza Dula z Łodzi. W kolejnym swoim starcie, w biegu 14. Trześniewski zachwycił skromną publiczność przechodząc z trzeciego miejsca na pierwsze.

Najskuteczniejszym zawodnikiem ROW-u był na rybnickim torze Paweł Trześniewski (w czerwonym kasku). Zdj. Wacław Troszka

Najpierw po zewnętrznej pokonał wrocławianina Mateusza Panicza, a już na samej mecie prowadzącego wcześniej łodzianina Jakuba Srokę.
9 pkt dla ROW-u zdobył Lech Chlebowski, 6 Kamil Winkler, a 1 jedyny rezerwowy w całym tym czwórmeczu Seweryn Grabarczyk.

Rybnicki czwórmecz eliminacyjny DMPJ wygrali młodzi żużlowcy Orła Łódź. Na drugim planie Kamil Winkler (ROW Rybnik). Zdj. Wacław Troszka

Piątą drużyną w tej grupie jest Włókniarz Częstochowa, który dzisiaj pauzował. Po rozegraniu czterech lub pięciu czwórmeczów do ćwierćfinałów awansują trzy pierwsze drużyny w grupie.

ROW Rybnik (40 pkt): Paweł Trześniewski 14 (3 3 2 3 3); Kacper Tkocz 10 (2 3 U 3 2); Lech Chlebowski 9 (3 1 2 2 1); Kamil Winkler 6 (1 1 1 - 3); Seweryn Grabarczyk 1 (1).

II runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu w Rybniku

18 zdjęć

24 maja na rybnickim torze młodzi żużlowcy z Łodzi, Wrocławia, Opola i Rybnika walczyli w drugim turnieju eliminacyjnym Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu w Częstochowie juniorzy ROW-u Rybnik wywalczyli drugie miejsce. Czwórmecz wygrali żużlowcy Orła Łódź, którzy zdobyli 44 pkt. Podopieczni trenera Antoniego Skupienia uzbierali ich 40.

do góry