Strona główna/Aktualności/Sport/Mistrzowie Rybnika w badmintonie

Mistrzowie Rybnika w badmintonie

12.12.2022 Sport

Wczoraj, 11 grudnia, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 5 w Niedobczycach odbyły się amatorskie mistrzostwa Rybnika w badmintonie, będące już ostatnim turniejem zaliczanym do zorganizowanych przez rybnicki MOSiR po raz pierwszy Amatorskich Mistrzostw Rybnika.

Tym razem na podium zmieściły się wszystkie uczestniczki turnieju. Od lewej: Agnieszka Brejnak, zwyciężczyni Kornelia Pior i Aleksandra Pfeifer. Zdj. Wacław Troszka

Do rywalizacji przystąpiły 3 panie i 18 mężczyzn. Sędzią głównym zawodów był Damian Pławecki z Uczniowskiego Klubu Sportowego PlesBad z Pszczyny, a kolejne mecze sędziowali młodzi i bardzo młodzi zawodnicy tego klubu.

Rywalizację kobiet wygrała Kornelia Pior (50 lat), która pewnie pokonała obie rywalki - drugą Agnieszkę Brejnak (32) i trzecią Aleksandrę Pfeifer (27).

Wśród panów tytuł mistrzowski zdobył 38-letni przedsiębiorca ze Śródmieścia Robert Zostawa, który w finale turnieju pokonał o 20 lat starszego Ireneusza Gembalczyka z Golejowa 21:8 i 21:14. Na przebieg finału zapewne miał wpływ wyczerpujący trzysetowy pojedynek półfinałowy Gembalczyk, w którym zdołał on pokonać Grzegorz Szulika (47 lat). Ten ostatni zajął w mistrzostwach trzecie miejsce. W całym turnieju rozgrywanym tzw. systemem brazylijskim (nie odpadało się po przegraniu pierwszego meczu) odbyło się 36 meczów.

Najlepsi zawodnicy amatorskich mistrzostw Rybnika w badmintonie. Od lewej: wicemistrz Ireneusz Gembalczyk, zdobywca tytułu Robert Zostawa i trzeci Grzegorz Szulik. Zdj. Wacław Troszka

Turniej badmintona, był już dziesiątą, ostatnią imprezą zaliczaną do zorganizowanych po raz pierwszy Amatorskich Mistrzostw Rybnika. Ich końcowe wyniki MOSiR ogłosi w czasie spotkania, które 28 grudnia o godz. 17 odbędzie się w Halo! Rybnik.

WaT

Amatorskie mistrzostwa Rybnika w Badmintonie

19 zdjęć

W niedzielę11 grudnia, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 5 w Niedobczycach odbyły się Amatorskie mistrzostwa Rybnika w badmintonie, będące już ostatnim turniejem zaliczanym do zorganizowanych przez rybnicki MOSiR po raz pierwszy Amatorskich Mistrzostw Rybnika.

do góry