Strona główna/Aktualności/Sport/Mistrzostwa Rybnika w pływaniu

Mistrzostwa Rybnika w pływaniu

14.08.2023 Sport

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy zapraszają na otwarte, amatorskie mistrzostwa Rybnika w pływaniu, które na basenie sportowym kąpieliska Ruda odbędą się w najbliższą sobotę, 19 sierpnia.

Plywanie to zdrowie, jedank w pływackich mistrzostwach mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Zdj. Wacław Troszka
Mogą wziąć w nich udział wyłącznie osoby pełnoletnie, nieposiadające licencji sportowych Polskiego Związku Pływackiego. Każdy z uczestników zawodów będzie musiał wystartować w dwóch z trzech pływackich konkurencji - wyścigach w stylu klasycznym, grzbietowym lub dowolnym. Wyścigi odbędą się na dystansie 50 m (dwie długości basenu na Rudzie), a o końcowej klasyfikacji zdecydują uzyskane czasy.
W zawodach będzie mogło wystartować góra 60 osób. Opłata startowa wynosi 35 zł i osoby, które dokonają zgłoszenia przez formularz internetowy, a zapisy trwają do 15 sierpnia, nie będą już musiały płacić za wejście na Rudę. Inaczej wygląda sprawa z uczestnikami, którzy do udziału w zawodach pływackich będą się chcieli zgłosić w dniu zawodów. Będzie to można zrobić (maksimum 20 osób) w biurze zawodów, w sobotę między 9 a 9.30, ale by się dostać na kąpielisko trzeba będzie kupić w kasie bilet.

Pływackie mistrzostwa odbędą się w najbliższą sobotę na basenie sportowym kąpieliska Ruda. Zdj. Wacław Troszka

Początek zawodów o godz. 11, wcześniej przez pół godziny (od 10.30 do 11) basen będzie do dyspozycji ich uczestników, by ci mogli dobrze się rozgrzać.
Pierwsze takie pływackie mistrzostwa naszego miasta rozegrano w ubiegłym roku jako jedną z konkurencji, zorganizowanych wtedy po raz pierwszy, wielobojowych amatorskich mistrzostw Rybnika. W tym roku jest tak samo choć program mistrzostw mocno okrojono. Po Biegu Wiosny, zawodach kajakowych i siłowych pora na zawody pływackie na Rudzie. Przypominamy, że tegoroczne mistrzostwa Rybnika mają formułę otwartą, co znaczy, że mogą wziąć w nich udział również mieszkańcy ościennych miejscowości.
Przypominamy, zapisy internetowe (link do zapisów: ) trwają już tylko do jutra, 15 sierpnia. Więcej informacji o zawodach na stronie internetowej rybnickiego MOSiR-u (https://mosir.rybnik.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosc/mistrzostwa-rybnika-w-plywaniu-2023).

Przed nami II Amatorskie Mistrzostwa Rybnika

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry