Strona główna/Aktualności/Sport/Mistrzostwa Rybnika na półmetku

Mistrzostwa Rybnika na półmetku

11.07.2022 Sport

3 dziewczyny i 15 mężczyzn wzięło w minioną niedzielę udział w amatorskich mistrzostwach Rybnika w pływaniu, zaliczanych do dziesięciobojowych Amatorskich Mistrzostw Rybnika.

Amatorskie mistrzostwa Rybnika w pływaniu były już piątą imprezą zorganizowaną w ramach Amatorskich Mistrzostw Rybnika. Zdj. Wacław Troszkaw

Ze względu na pogodę zawody pływackie, których areną miało być kąpielisko Ruda, odbyły się na pływalni Yntka. Rozegrano wyścigi w trzech stylach: klasycznym, dowolnym i grzbietowym, przy czym każdy ze startujących wystartował w dwóch wybranych przez siebie konkurencjach. Na podstawie zajętych miejsc i czasów sporządzono klasyfikację generalną mistrzostw i wyłoniono pływaków najszybszych w poszczególnych stylach.

Na podium zmieściły się wszystkie zawodniczki biorące udział w mistrzostwach. Od lewej: Magdalena Kasprzak, Maria Prosolovskaia i Aleksandra Pfeifer. Zdj. Wacław Troszka

Rywalizację dziewcząt wygrała Maria Prosolovskaia, druga była Magdalena Kasprzak, a trzecia Aleksandra Pfeifer. W męskim gronie najszybciej pływał Maciej Beda, drugi był Grzegorz Paszkiewicz, specjalizujący się w snowboardzie, a trzeci Mariusz Pinoczek.

Najszybsi pływacy mistrzostw Rybnika; od lewej: Grzegorz Paszkiewicz, Maciej Beda i Mariusz Pinoczek oraz niezawodny spiker mistrzostw Rybnika Paweł Mitura-Zielonka z rybnickiego MOSiR-u. Zdj. Wacław Troszka

Stylem klasycznym, czyli popularną żabką najszybciej pływał Maciej Kotas, a dowolnym, czyli kraulem oraz grzbietowym zwycięzca całych mistrzostw Maciej Beda. Ten ostatni nagrodą za zwycięstwo w wyścigu stylem grzbietowym podzielił się z Marią Prosolovskaią, która miała czas tylko o sekundę gorszy.

To były bardzo kameralne mistrzostwa Rybnika w pływaniu. Na pływalni Yntka ścigało się tylko 18 pływaków. Zdj. Wacław Troszka

To były już piąte zawody zorganizowane przez MOSiR w ramach pierwszych Amatorskich Mistrzostw Rybnika, które tym razem osiągnęły półmetek Kolejne już w najbliższą niedzielę 17 lipca w samo południe. Tym razem będą to Amatorskie Mistrzostwa Rybnika w Sportach Siłowych z udziałem góra 40 osób. Zaplanowano trzy konkurencje: rzut „odważnikiem”, przeciąganie sanek po piachu, spacer farmera z ciężarem. Zapisy poprzez stronę internetową MOSiR-u trwają do 13 lipca, a w przypadku wolnych miejsc będą prowadzone również w dniu zawodów (od godz. 10 do 11.40).
(WaT)

Amatorskie mistrzostwa Rybnika w pływaniu

17 zdjęć

3 dziewczyny i 15 mężczyzn wzięło w minioną niedzielę udział w amatorskich  mistrzostwach Rybnika w pływaniu, zaliczanych do dziesięciobojowych Amatorskich Mistrzostw Rybnika. Ze względu na pogodę zawody pływackie, których areną miało być kąpielisko Ruda, odbyły się na pływalni Yntka.  Rozegrano wyścigi w trzech stylach: klasycznym, dowolnym i grzbietowym, przy czym każdy ze startujących wystartował w dwóch wybranych przez siebie konkurencjach.

 

do góry