Strona główna/Aktualności/Sport/Miniżużlowy weekend par

Miniżużlowy weekend par

14.10.2023 Sport

W sobotę i niedzielę na miniżużlowym stadionie Rybek Rybnik w Chwałowicach odbędą się mistrzostwa Polski par klubowych. Po raz pierwszy w historii do rywalizacji przystąpi aż 13 par, w tym dwa duety Rybek Rybnik.

W czasie dwudniowych mistrzostw Polski par zobaczymy w akcji m.in. Krzsztofa Harendarczyka (kask biały), który przed tygodniem został indywidualnym mistrzem Polski. Zdj. Wacław Troszka

W sobotę odbędą się dwa półfinały z udziałem 6 i 7 klubowych duetów. Z każdego z nich trzy najlepsze pary awansują do niedzielnego finału. I w sobotę, i w niedzielę zawody rozpoczną się w samo południe, a niedzielny turniej finałowy będzie zarazem drugim miniżużlowym memoriałem Antoniego Woryny, wielkiej gwiazdy Górnika i ROW-u Rybnik, pierwszego polskiego żużlowca, który stanął na podium indywidualnych mistrzostw świata (Göteborg 1966). Co ważne, jego wnuk Kacper Woryna to najbardziej utytułowany żużlowiec, będący wychowankiem naszego miniżużlowego klubu.

Dwie pary Rybek

Z duetami z całej Polski będą rywalizować dwie pary rybnickiego klubu. Pierwszą będą tworzyć dwaj najwyżej obecnie notowani reprezentanci Rybek, czyli Krzysztof Harendarczyk i Franek Szczyrba. Przed tygodniem w Częstochowie po rozegraniu trzeciego turnieju finałowego stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium indywidualnych mistrzostw Polski. Harendarczyk zdobył tytuł mistrzowski, a Szczyrba wicemistrzowski choć wygrał wszystkie wyścigi finałowe. Niestety regulamin mistrzostw, delikatnie bardzo rzecz ujmując, jest nielogiczny i niespójny. Bo oto w klasyfikacji mistrzostw liczą się punkty zdobyte w poszczególnych wyścigach, a nie zwycięstwa w wieńczących każdy turniej wyścigach finałowych.
Drugą parę Rybek będą stanowić Piotr Reszka i Wiktor Klecza, którzy wystartują w drugim półfinale z udziałem siedmiu par m.in. z Częstochowy, Torunia, Gdańska i Krosna. Harendarczyk i Szczyrba będą rywalizować z pięcioma parami m.in. z Wawrowa, Bydgoszczy, Leszna i Lublina.
Utalentowani podopieczni trenera Adama Pawliczka, bylego żużlowca ROW-u i RKM-u Rybnik wygrali w tym sezonie już drużynowe i indywidualne mistrzostwa Polski. Pytanie, czy zwyciężą również w mistrzostwach par.

Wstęp wolny!!!

Zawody miniżużlowców można obejrzeć za darmo! Warto wybrać się do Chwałowic by zobaczyć w akcji całą grupę utalentowanych zawodników Rybek Rybnik.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry