Strona główna/Aktualności/Sport/Miniżużlowa majówka

Miniżużlowa majówka

01.05.2023 Sport

Dzisiaj o godz. 15 na miniżużlowym stadionie im. Andrzeja Skulskiego w Chwałowicach przy ul. Pod Hałdą rozpocznie się trzydniowa majówka z miniżużlem.

Dzisiaj na miniżużlowym stadionie w Chwałowicach w pierwszym turnieju tegorocznej edycji drużynowych mistrzostw Polski o pierwsze punkty powalczy pięć klubowych drużyn oraz zespół Ukrainy. Zdj. Wacław Troszka

Dzisiaj zostanie rozegrana pierwsza z sześciu tegorocznych rund drużynowych mistrzostw Polski. O pierwsze punkty powalczy pięć klubowych drużyn z Bydgoszczy, Wawrowa, Torunia, Częstochowy i Rybnika oraz trzyosobowy zespół Ukrainy. Tytułu bronią miniżużlowcy Polonii Bydgoszcz, ale głównym faworytem do zwycięstwa wydają się być doświadczeni zawodnicy Rybek Rybnik.
Na jutro (godz.15) zaplanowano pierwszą rundę indywidualnego Pucharu Polski, z kolei w środę 3 maja o godz. 13 w Chwałowicach rozpocznie się turniej indywidualny będący memoriałem Andrzeja Skulskiego. Tego dnia najważniejszym wydarzeniem sportowym w naszym mieście będzie mecz żużlowych reprezentacji Polski i Australii, który o godz. 19 rozpocznie się na Stadionie Miejskim przy ul. Gliwickiej.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry