Strona główna/Aktualności/Sport/Mieszko z Bydgoszczy najlepszy w Chwałowicach

Mieszko z Bydgoszczy najlepszy w Chwałowicach

03.05.2023 Sport

W drugim dniu miniżużlowej majówki, 2 maja na minitorze w Chwałowicach miniżużlowcy z całego kraju rywalizowali w pierwszej rundzie indywidualnego Pucharu Polski.

W turnieju Indywidualnego Pucharu Polski wzięła udział rekordowa liczba 25 miniżużlowców. Zdj. Wacław Troszka

Do zawodników, którzy rywalizowali tam 1 maja w zawodach drużynowych dołączyli mniej doświadczeni zawodnicy, reprezentujący ekstraligowe kluby z Leszna, Wrocławia i Krosna. Rozegrano tam 27-biegowy turniej z udziałem 25 zawodników, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. To nowy rekord naszego miniżużlowego obiektu, bo jeszcze nigdy w jednym turnieju nie rywalizowało tam tylu zawodników.
Biegi w części eliminacyjnej rozgrywano według dość wyjątkowej tabeli biegów, bo w niektórych wyścigach ścigali się miniżużlowcy którzy mieli już za sobą dwa starty i ci, którzy na tor wyjechali po raz pierwszy.
Do wyścigu 27. - finałowego awansowało po dwóch najlepszych zawodników z obu grup. Byli to Mieszko Mudło z Polonii Bydgoszcz i Franciszek Szyrba z Rybek Rybnik, którzy w fazie eliminacyjnej wygrali wszystkie swoje wyścigi. Dołączyli do nich Jakub Plutowski z Włókniarza Częstochowa i kolejna Rybka Krzysztof Harendarczyk.

Wyścig finałowy. Prowadzi bydgoszczanin Mieszko Mudło przezd Frankiem Szczyrbą. Zdj. Wacław Troszka

W finale zwyciężył Mieszko Mudło, który jako pierwszy wybierał sobie pole startowe. Wybrał to położone najbliżej krawężnika i startujący z drugiego pola Franciszek Szczrba, nie zdołał go już wyprzedzić. Krzysztof Harenarczych z Rybek był trzeci.
Rybnicka runda IPP była pierwszą z siedmiu zaplanowanych na ten sezon. Finał pucharowych zmagań ma się odbyć 2 września w Toruniu, a kolejny turniej 27 maja w Bydgoszczy.

3 maja o godz. 13 na stadionie Rybek Rybnik rozpocznie się miniżużlowy memoriał twórcy rybek Andrzeja Skulskiego. Zdj. Wacław Troszka

 

I runda IPP: 1. Mieszko Mudło (Polonia Bydgoszcz) - 12 pkt + I w finale; 2. Franciszek Szczyrba (Rybki Rybnik) - 12 pkt + II w finale; 3. Krzysztof Harendarczyk (Rybki Rybnik) - 11 pkt + III w finale; 4. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) - 11 pkt + IV w finale; Piotr Reszka (Rybki Rybnik) - 9 pkt; Wiktor Klecha i Nikodem Leśnik (obaj Rybki Rybnik) - po 8 pkt; Daniel Blewąska - 2 pkt.

do góry