MTB za osiedlem

02.10.2022 Sport

157 zawodników w bardzo różnym wieku rywalizowało w niedzielę 2 października w dorocznym MTB Race Maroko-Nowiny, zaliczanym do wielobojowych Amatorskich Mistrzostw Rybnika.

We wszystkich wyścigach wystąpiło ponad 150 zawodników. Zdj. Wacław Troszka
Trasę liczącą blisko 2,5 km wytyczono, jak co roku, wykorzystując ścieżki kompleksu leśnego położonego na północny zachód od osiedla Nowiny i obwodnicy prowadzącej do dzielnicy Orzepowic. Na rowerzystów czekały tam m.in. błotne przeprawy i leżące w poprzek trasy belki, ale najwięcej sił kosztowało ich pokonanie odcinków trawiastych.

W kilku miejscach na zawodników czekało niezłe błoto. Zdj. Wacław Troszka

W zależności od kategorii wiekowej (klasyfikację prowadzono w 15 kategoriach) tę 2,5-kilometrową pętlę trzeba było pokonać od 4 do 6 razy.
Na zdecydowanie krótszym dystansie ścigali się najmłodsi uczestnicy wyścigów, a dwie najmłodsze uczestniczki rywalizowały na tzw. rowerkach biegowych.

Na zdecydowanie krótszej i mniej wymagającej trasie ścigali się przyszli zawodowcy. Zdj. Wacław Troszka

Interesująca była rywalizacja sztafetowa młodzików, w której ścigało się osiem par mieszanych.

Emilia Bindacz i Jan Wieczorek z Viktorii Rybnik wygrali rywalizację sztafet młodzików. Zdj. Wacław Troszka

Wygrali i to ze sporą przewagą młodzi kolarze górscy grupy kolarskiej Viktoria Rybnik Emilia Bindacz i Jan Wieczorek (na zdjęciu), którzy zwyciężyli też w swoich wyścigach indywidualnych.
(WaT)

MTB Race Maroko-Nowiny

41 zdjęć

157 zawodników w bardzo różnym wieku rywalizowało w niedzielę 2 października w MTB Race Maroko-Nowiny, zaliczanym do wielobojowych Amatorskich Mistrzostw Rybnika. Trasę liczącą blisko 2,5 km wytyczono, jak co roku, wykorzystując ścieżki kompleksu leśnego położonego na północny zachód od osiedla Nowiny i obwodnicy prowadzącej do dzielnicy Orzepowic. Na rowerzystów czekały tam m.in. błotne przeprawy i leżące w poprzek trasy belki, ale najwięcej sił kosztowało ich pokonanie odcinków trawiastych. W zależności od kategorii wiekowej (klasyfikację prowadzono w 15 kategoriach) tę 2,5-kilometrową pętlę trzeba było pokonać od 4 do 6 razy.

do góry